Перейти до вмісту

У регіонах протестувальники займають ОДА

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

24 січня 2014

Після захоплення обласних державних адміністрацій у Львові та Рівному мітингарі продовжують займати приміщення держустанов по всій Україні. Такі акції почалися увечері 23 січня й продовжуються й досі. Надвечір біля будівлі Черкаської ОДА зібрався кількатисячний натовп, що увірвався усередину приміщення й захопив його частину. Пізніше міліція визволила будівлю, затримавши 58 активістів. Тяжких травм під час сутичок зазнала одна дівчина, яка згодом померла в обласній лікарні.

Подібна акція відбулася й у Тернополі. У сутичках зі співробітниками правоохоронних органів активісти зайняли приміщення обласної адміністрації. Тернопольський штаб національного супротиву заявив, що керівництво містом перебирає на себе.

Зранку 24 січня стало відомо про те, що протестувальники зайняли приміщення ОДА в Івано-Франківську, вдень — у Чернівцях, ввечері — у Хмельницькому. Спроби штурму адмінбудівель також здійсенювалися у Житомирі та Луцьку. За фактом штурму будівель місцеві прокуратури порушили кримінальні справи. У Сумах активісти увірвалися до сесійної зали облради, де приймалося звернення місцевих депутатів щодо підтримки дій Президента Віктора Януковича.

Тим часом голова Волинської ОДА Борис Клімчук написав заяву про звільнення. Коментуючи своє рішення він зазначив, що Якщо це рішення вплине на утвердження миру на Волині і в Україні, то він вважатиме, що виконав свій громадянський обов'язок. Комендант євромайдану Андрій Парубій вважає захоплення держустанов по всій Україні розширенням майдану.


Джерела

[ред.]