Перейти до вмісту

У Києві вшанували загиблих героїв Небесної сотні

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

20 лютого 2015

Майдан Незалежності 20 лютого 2015

У Києві вшанували героїв Небесної сотні, що загинули рік тому в ході сутичок з працівниками правоохоронних органів. На Майдані Незалежності зібралося близько 10 тисяч людей. Вперше з часів закінчення Євромайдану рух на Майдані було обмежено — північна частина Майдану була відкрита для відвідувачів, натомість південна обнесено металевою огорожею, за яку людей пускають після попереднього огляду через рамки металошукачів. Закритий також був прохід на вулицю Інститутську, а також вихід зі станції метро «Майдан Незалежності» та верхній вихід станції метро «Хрещатик».

Акція розпочалася з виступу Петра Порошенка. Порошенко зазначив, що «на Майдані боролися не тільки і не стільки з маріонетками Януковича… Російська агресія розпочалася з наступу на Вільнюс, коли… не український уряд приймає рішення зупинити рух країни в Європу» і «саме подвиг Небесної сотні надихнув сотні тисяч українців на боротьбу з російською агресією».

Порошенко продовжив:

«

«Нам протистоїть потужний ворог, значно чисельніший, ніж ми, і, на жаль, набагато краще озброєний. Плани напасти на нас він виношував роками. Він готував саме для цього свої збройні сили та формував у нас усередині країни п'яту колону. Але ми все одно сильніші, бо з нами правда, і ми сильніші, бо з нами Бог. Для нас ця війна за свою землю, за нашу землю — війна справедлива, а для супротивника — ні! І це визнано всім світом, бо весь світ зараз є солідарним з Україною»

»

Президент також пообіцяв викластися «по максимуму, щоби ті великі жертви, які за останній рік поніс наш народ, не виявилися змарнованими».

По виступу Президента Майдан скандував «Герої не вмирають». Хорова капела «Думка» і оркестр Національної філармонії під орудою В.Сіренка виконали Реквієм В. А. Моцарта, а гурт «Пікардійська Терція» заспівав пісню «Пливе кача», що в часи Євромайдану стала символічним реквіємом за загиблими.

В цей вечір на Майдані Незалежності були й українські вікіпедисти, які рік тому втратили свого побратима — Ігоря Костенка. Вікіпедисти прикріпили на одну з колон Головпоштамту плакат, на якому зображена сторінка Вікіпедії про Ігоря Костенка, на ній стоїть риторичне питання:

« «ніхто не забутий, але чому… ніхто не покараний?» »


Посилання

[ред.]