Перейти до вмісту

Другі роковини розстрілу Майдану і Третій Майдан?

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

20 лютого 2016


20 лютого в Києві вшановували пам'ять загиблих учасників Євромайдану. В цей день кияни і гості міста приходили до алеї Небесної сотні, де покладали квіти до пам'ятних знаків загиблих. Починаючи з 12-ї біля пам'ятного хреста героям Небесної сотні проводилися молебни. На Майдані Незалежності було встановлено плакати та екрани із зображеннями загиблих героїв Небесної сотні.

Президент України Петро Порошенко відвідав алею Небесної сотні рано вранці разом з дружиною, а вдень відвідав Михайлівський собор, де патріарх УПЦ КП Філарет служив молебен по загиблих. При цьому вжиті у зв'язку з присутністю Президента заходи безпеки створили неабиякі незручності для відвідувачів храму. Окрім того, Президент розповів про те, що 26­-ти винним у розстрілах Майдану уже винесено вирок, суди розглядають іще 84­ри справи, у 63­-х випадках триває досудове розслідування.


Разом з тим на Майдані Незалежності зібрались представники праворадикальних сил, які висловлювали незадоволення діями чинної влади. З метою створення несприятливих умов для проведення мітингу київською владою напередодні було скасовано пішохідний режим вулиці Хрещатик, проте о 14-й годині мітингувальники перекрили дорогу, й поліція вимушена була організувати об'їзд.

Близько 17-ї години протестувальники зайняли готель "Козацький" на Майдані Незалежності, де ними був розгорнутий штаб "Революційних правих сил". Юрій Кармазін зачитав такі вимоги РПС, що налічують 20 "рівнозначних" пунктів:


 1. Відновлення в Україні Конституційного ладу та звільнення політичних в'язнів;
 2. Негайна відставка уряду та голови національного банка України. Створення слідчих Комісій по діях Кабінету Міністрів України. Апарату Президента, Верховної Ради через їх незадовільну діяльність. Заборона участі у владі всім, хто був при владі останні 10 років та своїми діями завдав великої шкоди Україні!
 3. Введення військового стану в Луганській, Донецькій областях та у АРК.
 4. Відокремлення влади від бізнесу. Передача активів керівництва держави, яке знаходяться в Україні та за кордоном, у державну власність або добровільний відхід можновладців-бізнесменів від влади.
 5. Негайна виставка Секретаря РНБО та начальника Генерального штабу України, керівників усіх силових відомств та притягнення їх до кримінальної відповідальності.
 6. Проведення виборів міністрів на професійно-патріотичних засадах з обов’язковою публікацією та обговоренням їх програм розвитку галузей під контролем громадськості. Обрання нового прем’єр-міністра України після громадського обговорення у 3-денний термін.
 7. Побудова Меморіалу Небесної сотні.
 8. Запровадження дієвого механізму громадського контролю за владою.
 9. Прийняття закону про проведення установчих зборів України після перемоги над агресором та відновлення територіальної цілісності України.
 10. Запровадження відкритого тарифоутворення та введення заборони на підвищення тарифів у сфері житлово-господарських послуг. Утворення громадських наглядових рад по контролю за підприємствами суб’єктів природних монополій.
 11. Введення державного правління до банків з російським капіталом;
 12. Публічне визнання Мінських Угод, як антинародних, антиконституційних та нелегітимних. Перехід до нового формату врегулювання військового конфлікту на базі Будапештських угод з залученням Польщі та Туреччини.
 13. Мораторій на одержання державних кредитів від МВФ, Світового банку та інших фінансових установ на проїдання.
 14. Демонополізація підприємств суб’єктів природних монополій шляхом створення народних акціонерних компаній.
 15. Створення гідних умов праці та достойних заробітних плат як основи для достойних пенсій.
 16. Запуск механізму процедури імпічменту Президента України у випадку невиконання вимог Конституції України і українського народу.
 17. Негайне скликання засідання Верховної ради України з розгляду вимог народу України та ліквідації хибного курсу уряду та ВРУ за останні два роки.
 18. Держприкордонслужбі вжити невідкладних заходів для недопущення виїзду закордон членів уряду, керівників органів центральної влади, народних депутатів України, керівникам суддів та суддів. Членам родин зазначених категорій.
 19. Національному банку України негайно зупинити всі перерахування коштів з банків розташованих на території України в офшорні зони.
 20. Генпрокуратурі України відновити здійснення нагляду за дотриманням конституціних прав та свобод громадян у відповідності до ст. 121 Конституції України.

Посилання[ред.]