Перейти до вмісту

Перший рік Євромайдану

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

21 листопада 2014

Сьогодні, 21 листопада 2014 року, минув рік відтоді, як на майдан Незалежності у Києві уперше вишли люди, невдоволені рішенням про відмову підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом тодішнього керівництва країною. Ці події поклали початок акції Євромайдану, що тривав 94 дні, ставши за цей час українською Революцією Гідності. Сьогодні десятки тисяч українців прийшли на знакові для новітньої історії країни місця, де ще менше року тому тривала боротьба, лунали постріли та вибухи, проливалася кров та гинули герої, відбувалися сутички між демонстрантами та режимом Віктора Януковича.

Зранку люди несли квіти та лампадки на вулицю Інститутську, де 18-22 лютого проходили найзапекліші сутички між правоохоронцями та протестувальниками, де загинула більшість героїв Небесної сотні. Запалити свічки скорботи біля хреста Небесної сотні на Інститутську приїхали й керівники держави та українські та іноземні політики: Президент Петро Порошенко, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, спікер парламенту Олександр Турчинов, лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, віце-президент США Джо Байден тощо. Родичі загиблих на майдані зустріли Президента криками «Ганьба» та свистом, вимагаючи розслідування загибелі їхніх родичів та належного вшанування їхньої пам'яті. Увечері Петро Порошенко підписав указ про присвоєння героям Небесної сотні посмертно звання Герой України з врученням ордену Золота зірка. О 14 годині Самооборона Майдану провела центром Києва Марш гідності в пам'ять про революційні події річної давнини, а вже увечері на Хрещатику відбулося Народне віче.

Аналогічні заходи проходили й у інших центрах революційного руху листопада-лютого 2013–2014 років. Народні віча пройшли у Львові, Харкові, Івано-Франківську тощо. Річницю Революції Гідності вшановували й закордоном. Зокрема, у Москві пройшла несанкціонована акція солідарності з українським майданом, учасники якої розгорнули прапор України та банер з написом «Вчора Київ, завтра Москва», учасники якої вигукували гасла «ДНР гори у пеклі», «Слава Україні, Героям Слава», «Слава Героям Небесної Сотні» тощо.


Джерела

[ред.]