Перейти до вмісту

Батько наш Бандера: національний хор «Дударик» приєднався до флешмобу на честь лідера ОУН

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

28 жовтня 2021

Знаменитий український державний хор «Дударик» зі Львова заспівав пісню «Батько наш Бандера», яка раніше стала хітом в українському інтернеті. Співаки виконали її на честь лідера ОУН Степана Бандери в ефірі телеканалу Espreso TV (відео) в суботу.

Пісня нещодавно набула великої популярності в українському сегменті TikTok та інших соцмережах, діти та підлітки співають її, приєднавшись до флешмоб у львівських школярок (відео: 1, 2, 3, 4). Пісню називають «повстанською», найраніші згадки в інтернеті відносяться приблизно до 2019.

Пісня починається словами (учасники флешмобу зазвичай співають лише їх):

« Батько наш — Бандера, Україна — мати,

Ми за Україну будем воювати!

»

І закінчується:

« На його могилі слова написала:

Слава Україні! Всім героям слава!

»
Смолоскипна хода в Києві з портретом Бандери

Її також виконала група депутатів Верховної Ради з фракції «Європейська солідарність» у будівлі парламенту (https://www.youtube.com/watch?v=zkUu9mMK10A відео). Серед них Олексій Гончаренко, колишній керівник Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, колишній голова Львівської області Олег Синютка, співголова українсько-польської міжпарламентської групи Микола Княжицький (саме в його телепрограмі заспівав «Дударик»), Івана Клімпуш-Цинцадзе і Софія Федина.

«Дударик» виступає під керівництвом відомих диригентів у престижних концертних залах світу, включаючи Карнегі-хол. Вони виступали у Литві, Латвії, Білорусі, Росії, Чехії, США, Канаді, Швейцарії, Австрії, Франції та Італії. У 2019 році гурт гастролював у Польщі, у 2018 році виконав у львівській церкві Марш українських націоналістів (Шаблон:Lang-uk).

Невдоволення флешмобом не забарилась висловити польська преса, вважаючи, що ОНУ Бандери несе відповідальність за вбивства поляків в часи Другої ствітової війни.


Джерела[ред.]