Кіпр досяг угоди з міжнародними кредиторами про виділення допомоги

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

25 березня 2013

Інші новини Кіпру
Місцерозташування Кіпру

Карта, що показує місце розташування Кіпру

Також завітайте на портал «Кіпр»
Кіпр


Bank of Cyprus

Кіпр досяг угоди з міжнародними кредиторами про надання фінансової допомоги країні. Про це повідомили представники Євросоюзу. Згідно з домовленістю, другий за величиною банк у країні буде закритий.

Угода була досягнута в ранніх годинах у понеділок в результаті останньої спроби переговорів Кіпру з ЄС, Євроцентробанком і МВФ, що проходили в Брюсселі.

Угода передбачає ліквідацію банку Laiki і переведення депозитів розміром до 130 тисяч доларів в більш стійкий Банк Кіпру (Bank of Cyprus). Вклади на суму понад 130 тисяч доларів, згідно з правилами ЄС, не підлягають страхуванню і будуть оподатковані.

Глава МВФ Крістін Лагард в понеділок заявила, що угода про надання допомоги Кіпру є «всеосяжним і дієвим планом», покликаним допомогти у вирішенні економічних проблем, що стоять перед островом.

Міжнародні кредитори заявили, що бізнес-модель, якою користувалася влада Кіпру для залучення закордонних інвесторів - в тому числі багатьох громадян Росії та України - за рахунок низьких податків і ліберального фінансового регулювання, провалилася і повинна бути замінена на іншу.

Угода виключає можливість введення податку на всі банківські рахунки, але вкладникам все ж можуть загрожувати збитки.

Глава Єврогрупи Йерун Дейсселблум висловив упевненість, що досягнута угода є «набагато кращим» варіантом, ніж план, який передбачав введення податку на всі ощадні рахунки, що розглядався минулого тижня.

За відсутності угоди, цій невеликій островній країні в Середземному морі загрожувало б банкрутство, яке могло призвести до виходу Кіпру з єврозони.

Щоб уникнути банкрутства, Кіпру необхідна термінова фінансова допомога в розмірі 13 мільярдів доларів.

Джерела[ред.]