Перейти до вмісту

На Кіпрі поширюється незадоволення з приводу фінансової кризи

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

18 березня 2013


Мешканці Кіпру розлючені з приводу пропозиції про накладення одноразового податку на банківські рахунки. Це буде зроблено в рамках угоди про надання фінансової допомоги цій позбавленій готівки країні.

Міністри країн єврозони і Міжнародний валютний фонд включили податок у рамки угоди про надання Кіпрові 13 мільярдів доларів, щоб уникнути банкрутства.

Відповідно до плану міністрів фінансів єврозони і МВФ, на депозити сумою в 131 тисячу доларів і більше буде накладено податок у 9,9%, а на депозити нижчі, ніж 131 тисяча доларів — податок сягатиме 6,75%. Оподаткування банківських рахунків стосуватиметься всіх, хто зберігає гроші в банках на Кіпрі, включно з іноземцями.

Президент Росії Володимир Путін уже назвав пропонований податок «несправедливим, непрофесійним і небезпечним». Російські банки і корпорації тримають мільярди доларів на рахунках у банках на Кіпрі.

Проте цю пропозицію має ще схвалити парламент Кіпру. У неділю парламент відстрочив голосування у справі спірного податку до понеділка.

Тимчасом, у відповідь на кризу на Кіпрі, на біржах усього світу понизився курс цінних паперів.