На Кіпрі поширюється незадоволення з приводу фінансової кризи

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

18 березня 2013

Інші новини Кіпру
Місцерозташування Кіпру

Карта, що показує місце розташування Кіпру

Також завітайте на портал «Кіпр»
Кіпр


Мешканці Кіпру розлючені з приводу пропозиції про накладення одноразового податку на банківські рахунки. Це буде зроблено в рамках угоди про надання фінансової допомоги цій позбавленій готівки країні.

Міністри країн єврозони і Міжнародний валютний фонд включили податок у рамки угоди про надання Кіпрові 13 мільярдів доларів, щоб уникнути банкрутства.

Відповідно до плану міністрів фінансів єврозони і МВФ, на депозити сумою в 131 тисячу доларів і більше буде накладено податок у 9,9%, а на депозити нижчі, ніж 131 тисяча доларів — податок сягатиме 6,75%. Оподаткування банківських рахунків стосуватиметься всіх, хто зберігає гроші в банках на Кіпрі, включно з іноземцями.

Президент Росії Володимир Путін уже назвав пропонований податок «несправедливим, непрофесійним і небезпечним». Російські банки і корпорації тримають мільярди доларів на рахунках у банках на Кіпрі.

Проте цю пропозицію має ще схвалити парламент Кіпру. У неділю парламент відстрочив голосування у справі спірного податку до понеділка.

Тимчасом, у відповідь на кризу на Кіпрі, на біржах усього світу понизився курс цінних паперів.