Литва готує скаргу на Росію в СОТ

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

7 жовтня 2013

Вільнюсу необхідно готувати звернення до Світової організації торгівлі у зв'язку з перешкодами, які вводять російські відомства для ввезення литовських товарів - зокрема молочної продукції, м'яса і риби. Таку позицію президента Литви Далі Грібаускайте повідомила її речник Дайва Ульбінайте:

« Ще раніше я зобов'язала уряд вжити всіх можливих заходів для нормалізації стану з Росією. Вони ще не використані. Необхідно готуватися до звернення до СОТ щодо перешкод, які чинять російські відомства в торгівлі з Литвою »

Грібаускайте також назвала цю ситуацію з продуктами "першим серйозним випробуванням уряду, який працює вже два роки" .

В свою чергу прем'єр-міністр Литви і лідер соціал-демократів Альгрідас Буткявічюс, коментуючи цю ситуацію з продуктами, сказав: "Нікому не заборонено писати, для нас найважливіше спокійно читати і далі працювати і експортувати як молочні продукти, так і м'ясо, велику рогату худобу".

Нагадаємо, Росія з 7 жовтня призупинила постачання молочної продукції з Литви через претензії до якості, а також посилила контроль за ввезенням з Литви м'яса і риби.

17 вересня міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс направив верховному представникові ЄС із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон, а також деяким членам Європейської комісії листа. Міністр поінформував установи Євросоюзу про те, що на литовсько-російському кордоні ретельній митній перевірці піддаються всі перевезені з Литви вантажі й перевізники.

« Ці заходи є невиправданими, дискримінаційними і чинять негативний вплив на конкурентоспроможність транспортної і торгової систем і Литви, і всього Євросоюзу »

Єврокомісія заявила, що довіряє безпеці литовських молочних продуктів. "У деяких випадках, на думку Євросоюзу, стандарти РФ занадто строгі і перевищують те що з наукової точки зору зобов'язує забезпечити захист споживачів. Комісія закликає РФ вести себе пропорційно у разі встановлення певного відхилення від російських санітарних стандартів у молочних продуктах з Литви" , - заявив представник Єврокомісії Фредерік Вінсент.

Джерела[ред.]