Перейти до вмісту

Лісові пожежі в Греції (2010)

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

25 липня 2010

Лісові пожежі в Греції продовжують періодично виникати. Вогнем випалено до тисячі га, людських жертв не зафіксовано.

Хронологія подій[ред.]

Перша пожежа виникла 2 червня в номі w:Коринфія, поблизу місцевості Кіра-Врісі в муніципалітеті Лутракі. Задля гасіння пожежі викликали протипожежні сили з Коринфа, Кіато, Нафпліон і Аргоса, а також два літаки w:Canadair. Друга пожежа виникла о 13:20 того ж дня в сільськогосподарському районі поблизу села Ексамілія, розповсюдження вогню швидко взяли під контроль[1].

w:17 липня 2010 року пожежі спалахнули у північно-східній Аттиці, Аркадії та w:Закінфі. Вогонь швидко розповсюдився завдяки сильним вітрам і спекотній погоді. По обіді виникли осередки пожеж на w:Саламіні та поблизу Мегари. Вогнем випалено близько 800 гектарів. Прокуратура розпочала розслідування причин виникнення пожеж, скільки існувала підозра про можливий умисний підпал[2][3][4]. 19 липня одразу сім осередків пожеж[5] виникли в передмісті Афін[6].

22 липня 2010 року виникли три нові осередки пожеж в префектурі Беотіяa, Аркадія та на півдні острова w:Евбея. У відповідності до карт, оприлюднених Генеральним секретаріатом цивільної оборони, існує високий ризик виникнення нових пожеж в Аттиці, на острові Крит та супутніх островах, а також Лесбосі, Самосі, Хіосі[7].

24 липня 2010 року вогонь спалахнув близько полудня в сільському господарстві області у Героліменас, в номі Лаконія, і швидко роздмухувався сильними вітрами. Вогонь вдалось стримати до вечора. Вночі 25 липня 2010 року пожежа спалахнула близько 3 години ночі в районі Кастриці, на північний захід міста Патри, в номі Ахая. Із вогнем боровся загін із 40 пожежників, 14 одиниць техніки, 5 літаків та 1 гелікоптер[8].

Примітки[ред.]

Посилання[ред.]