Перейти до вмісту

Вчені встановили дату занепаду мінойської цивилізації

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

28 квітня 2006

Сьогодні британська газета “The Independent” повідомила про нове відкриття данських вчених, яким вдалося встановити точну дату падіння мінойської цивилізації - однієї з найдревніших цмвилізацій Землі.

В наш час загальноприйнятою теорією вважається, що мінойська цивилізація загинула через виверження вулкану, чому було знайдено багато підтверджень. Проте дата цієї події була відома лише приблизно. Зараз же вчені із данського університету у данському місті Орхус встановили точну дату цієї трагічної події з точністю до четвертини століття: це сталося між 1627 і 1600 роками до н. е. (на 100-150 років раніше попередніх оцінок).

Для встановлення дати було використано знайдена археологами закам'яніла оливкова гілка. ЇЇ унікальність полягає у тому, що вдалося встановити, що дерево загинуло саме у часі великого виверження вулкану. Встановлення дати проводилося двома методами: дендрохронологічним і радіокутним, які дали схожі результати.

Проте данці - не єдині, хто займався питаннями падіння мінойської цивилізації. Одночасно незалежно проводилося ще одне дослідження в Корнельському університеті (США). В ході його проводилися радіологічні аналізи знайдених археологами предметів із міста Акротирі, що був похований під попелом виверження. Це дослідження врешті також вказує на кінець XVII століття до н. е.

Таким чином обидва дослідження дають схожі результати.