Перейти до вмісту

В Тернопільській області знайдено стародавню усипальницю

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

В Чортківському районі Тернопільської області під час археологічних розкопок було знайдено стародавню усипальницю, що датується 6 століттям до нашої ери.

Як повідомив кандидат історичних наук, науковий працівник відділу археології Інституту україносзавства імені І. Крип'якевича НАН України Микола Бандровський, судячи з самої конструкції і знайдених в усипальниці речей, у ній похоронено якусь знамениту людину, а можливо і якусь владну особу, повідомляє УНІАН.

"Під час розкопок кургану ми виявили цікаву архітектурну споруду стовпової конструкції. Для його її спорудження було затрачено багато зусиль, адже вона складається із десятків тон каменю" - говорить Бандровський.

Усипальниця, за думкою вченого, повинна була служити також для виконання певних обрядів і поминок покійника. Вона не була засипана, всередигну конструкції можна при потребі було попасти. В її центральнучастину, що має розмір 5 * 5 метрів, ведуть галереї. Таких пам'яток, за словами Бандровського, в Україні одиниці. "В цьому нема нашої заслуги, але дякуємо Богові, що ми натрапили на таке важливе відкриття", - мовить він.

За час розкопок було знайдено дві бойових сокири, панцир, що складається із 5-7 тисяч лусочок. Їх нашивали на шкіряну основу і встеляли у 3-4 шари. “Такий панцир неможливо було пробити стрілою і навіть списом, хіба спеціальним ударом бойової сокири”, - зауважив М.Бандрівський. Також в усипальниці знайшли глиняний та бронзовий посуд, а ще - унікальний бронзовий казан.

Всі знахідки, за словами М.Бандрівського, експонуватимуть у Львівському державному музеї.