Перейти до вмісту

Регіони без «регіонів»: 4 області заборонили ПР

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

26 січня 2014

На своїх позачергових сесіях низка обласних рад ухвалили рішення, відповідно до яких діяльність та використання символіки Партії регіонів та КПУ проголошені незаконними. Тернопільська та Івано-Франківська облради заборонили діяльність провладних сил на сесіях 25 січня. У своїх рішеннях депутати послалися на закон «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до якого можлива заборона на діяльність та використання символіки організацій, які суперечать національним інтересам та порушують права й свободи громадян України.

Того ж дня схожі постанови ухвалили обласні ради Полтавщини. 26 січня Народна рада Чернівецької області на своєму засіданні постановила заборонити діяльність Партії регіонів та Компартії на території області.

У свою чергу у Партії регіонів заявили, що заборона діяльності ПР та КПУ в окремих областях суперечать принципам демократії та порушують українське законодавство. У заяві прес-служби партії повідомляють, що діяльність партії може бути заборонена виключно рішенням суду:

« Судом першої інстанції у справах такого роду є Верховний Суд України, а ініціювати розгляд справи може Міністерство юстиції або Генеральний прокурор. »

Водночас «регіонали» впевнені, що заборона їхньої партії у трьох областях є небезпечним з юридичної точки зору прецедентом, оскільки відповідні обласні ради намагаються підмінити судову гілку влади.


Джерела[ред.]