«Бешикташ», «Фенербахче» і «Панатінаїкос» виключені з єврокубків

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

28 червня 2013

УЄФА відсторонив від участі в єврокубках турецькі команди «Бешикташ» і «Фенербахче», грецькі «Яніну» і «Панатінаїкос» та румунську «Стяуа». Румунська команда дискваліфікована умовно.

25 червня Контрольно-дисциплінарна інстанція УЄФА за результатами розслідування оголосила рішення клубів «Фенербахче», «Бешикташ» і «Стяуа»:

  • «Бешикташ» відсторонений від участі в Лізі Європи УЄФА сезону 2013/2014 років;
  • «Фенербахче» відсторонений від участі в трьох наступних турнірах УЄФА, включаючи Лігу чемпіонів 2013/2014 років, причому покарання на третій сезон умовне з випробним терміном 5 років;
  • «Стяуа» відсторонена від участі в одному турнірі УЄФА, в якому могла би взяти участь. Покарання носить умовний характер з випробним терміном у 5 років.

У Ньйоні відбулася нарада арбітражної палати Інстанції з фінансового контролю клубів (ІФКК). На ній були прийняті рішення щодо грецьких клубів «Яніна» та «Панатінаїкос».

ІФКК постановила, що ліцензія на участь у турнірах УЄФА, отримана обома клубами від національної асоціації, була видана не у відповідності з Правилами УЄФА з ліцензування клубів і фінансового «фейр-плей» від 2012 року, оскільки клуби не виконали вимог фінансового характеру. У зв'язку з цим «Яніні», яка здобула право участі в Лізі Європи, і «Панатінаїкосу», який посів наступне місце в турнірній таблиці і міг замінити «Яніну» в єврокубках, відмовлено в участі в поточному розіграші Ліги Європи.

Рішення КДІ щодо турецьких клубів і «Стяуа» може бути оскаржене в Апеляційній інстанції УЄФА, рішення ІФКК може бути оскаржене лише у Спортивному арбітражному суді.

Місце «Фенербахче» у Лізі чемпіонів займе «Бурсаспор» — 4-а команда чемпіонату Туреччини". Місця «Бешикташа» і «Бурсаспора» у Лізі Європи займуть відповідно «Кайсеріспор» і стамбульський «Касимпаша». Місце «Яніни» в Лізі Європи займе команда «Шкода Ксанті» з міста Ксанті.

Раніше також була відсторонена від участі в єврокубках іспанська «Малага».

Джерела[ред.]