Перейти до вмісту

Петиція проти блокування Вікіпедії в Туреччині

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

07 травня 2017

Банер на знак солідарності проти блокування Вікіпедії в Туреччині італійською

Понад три тисячі людей на даний момент підписали петицію проти блокування Вікіпедії в Туреччині, розміщену на сайті спільноти вікі-руху Meta-Wiki. Заяву підписують як учасники проектів, так і всі, хто розділяє цінності руху Вікімедіа, вказуючи свої реальні імена і країни проживання.

У заяві сказано:

Відповідь вікіпедистів на блокування турецьким урядом

У суботу 29 квітня 2017 року турецька влада заблокувала у своїй країні доступ до проектів Вікімедіа. Це призвело до того, що люди втратили доступ до великої кількості історичних, культурних і наукових знань.

Ми, що нижче підписалися, учасники руху Вікімедіа, впевнені в тому, що всі люди заслуговують на доступ до незалежної якісної інформації тією мовою, яку вони самі вибрали і в тій формі, яку вони можуть використовувати. Поки що ми самі відповідаємо на побоювання з приводу наших матеріалів, уряди або корпорації не визначають зміст наших проектів. Остаточним арбітром у таких рішеннях, як правило, виступає консенсус спільноти, заснований на незалежних джерелах. Ми підтримуємо свободу слова і доступу до інформації.

У ряді засобів масової інформації стверджується, що, на думку турецької влади, нібито вікіпедисти підтримують тероризм або створюють матеріали, "які підтримують тероризм". Ми розчаровані і здивовані припущенням, що наші спільноти підтримують тероризм або насильницькі дії будь-якого роду. Це суперечить самій природі нашої роботи, що полягає в нейтральному викладі фактів і основних точок зору. Ми не підтримуємо політичну пропаганду у Вікіпедії. Ми не підтримуємо тероризм.

Ця заява доповнює ту, що була зроблена Фондом Вікімедіа (1, 2).