У Туреччині не вщухають антиурядові протести

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

4 червня 2013

Інші новини Туреччини
Місцерозташування Туреччини

Карта, що показує місце розташування Туреччини

Також завітайте на портал «Туреччина»
Туреччина


Люди зібралися біля мосту в районі Бешикташ 1 червня о 6:00.

Антиурядові протести в Туреччині продовжуються вже п'ятий день. У Стамбулі та в Анкарі відбуваються сутички між поліцією і демонстрантами. Як і раніше, для розгону груп протестувальників поліція застосувала сльозогінний газ у Стамбулі, тоді як ті використовували цеглу та інші матеріали для встановлення барикад на деяких вулицях.

Конфедерація профспілок, що представляє інтереси майже чверті мільйона людей, розпочала у вівторок дводенний страйк, щоб висловити протест проти того, що вона називає придушенням демонстрантів.

Починаючи з п'ятниці, в Анкарі та інших містах на вулиці вийшли тисячі людей, які звинуватили прем'єр-міністра Реджепа Таїпа Ердогана в тому, що він накидає ісламістські ідеї на світську країну.

Прем'єр-міністр Ердоган відкинув ці протести як вислів незадовлолення з приводу програшу на виборах і сказав у понеділок, що до країни повернеться спокій. Він додав, що протестувальники йдуть рука в руку з терористами та що вони не мають підтримки серед більшості турків.

Тимчасом заступник прем'єр-міністра Туреччини Булент Аринч вибачився за придушення протестів. Він визнав, що застосування «надмірної сили» проти людей, які виступили на захист навколишнього середовища, було помилковим. Однак він додав. що уряд не мусить вибачатися перед тими, хто нищить майно і намагається обмежити свободу населення.

Див. також[ред.]