Міністр оборони Юрій Єхануров відправлений у відставку

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

5 червня 2009

5 червня 2009 р. Верховна Рада України проголосувала за відставку Юрія Єханурова з посади міністра оборони. За таку постанову проголосували 363 народні депутати, зокрема 161 від Партії регіонів, 152 від БЮТ, 4 від НУ-НС, 19 від Блоку Литвина і 37 депутатів від КПУ. Сам міністр на засіданні Ради присутній не був. Чергова відставка міністра залишила посади голів міністерств оборони, фінансів та закордонних справ вакантними.

У постанові Верховної Ради причиною звільнення зазначалося порушення міністром чинного законодавства. Народні депутати у ході розслідування діяльності міністерства оборони виявили незаконні операції зі спеціальною технікою задіяною в ліквідації колишніх об'єктів зберігання ядерної зброї. Міністрові також інкремінували порушення постанови Кабінету Міністрів, яке забороняло передачу військового майна до статутних фондів підприємств, а також спробу створити військово-медичне управління Збройних сил України всупереч указам Президента та постанов Кабінету Міністрів України. На думку депутатів також відбулися порушення законодавства у передачі певних функцій системи управління МО іншим дорадчим структурам і також у формуванні генаральського складу, зокрема стосовно призначення генерал-майора медичної служби.

У свою чергу, Президент України Віктор Ющенко назвав відставку Єханурова "дрібною політичною помстою". Він наголосив, що звільнення відбулося ще до завершення розслідування по звинуваченням і також не було жодної спроби розібратися у справі, не було створено жодних слідчих комісій Верховної Ради.

Відставка Юрія Єханурова відбулася після того, як прем'єр Юлія Тимошенко звинуватила МО у корупції та зловживаннях. Оглядачі наголошують, що відставка Єханурова стала очередним кроком в усуненні відданих Ющенкові міністрів в Кабінеті міністрів України. За даними ЗМІ прискіплива увага до діяльності міністрів відбувається такаж у міністерствах освіти та науки, туризму, міністерстві юстиції та МНС.


Джерела[ред.]