Перейти до вмісту

Надзвичайний і Повноважний Посол Узбекистану в Україні Алішер Курманов відвідав Вінницю

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

13 серпня 2021

Вінниччина демонструє велике бажання і велику мотивацію будувати близькі партнерські стосунки з Узбекистаном, - такий основний меседж офіційної зустрічі Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Узбекистан в Україні - Алішера Курманова із керівництвом області.

Зустрічаючи почесного гостя у Вінниці, Голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов висловив впевненість, що цей перший візит сприятиме поглибленню співпраці між Вінниччиною та Республікою Узбекистан.

« У нас справді є гарні перспективи на подальший розвиток партнерських контактів,- зауважив Сергій Борзов.- Завдяки своєму вигідному розташуванню і особливостям клімату, Вінниччина має потужний аграрно-промисловий комплекс.12% загальнодержавного виробництва сільськогосподарської продукції вироблено в Вінницькій області. Ми є лідерами за обсягом виробництва картоплі, молока, м'яса, яблук, цукрових буряків, за чисельністю поголів'я птиці і корів, соняшникової олії. 3% світових обсягів проводиться Вінницьким масложировим комбінатом».

Делегації з Узбекистану був продемонстрований презентаційний відеоролик про інвестиційний та економічний потенціал Вінницької області.

«Я переконаний - нам час переходити від слів до конкретних справ. Ми дуже вдячні за те, що представники від Вінниччини у червні цього року побували в Узбекистані, брали участь у міжнародній сільськогосподарській виставці. Зацікавлені і професійні люди побачили все на власні очі, поспілкувалися на офіційному рівні, зустрілися з представниками бізнесу, побували на ринку,- тобто продемонстрували великий інтерес до співпраці»,- підкреслив дипломат.

За словами Надзвичайного і Повноважного Посла, Узбекистан сьогодні дуже серйозно проводить політику імпортозаміщення, вивчаючи статистику і шукаючи партнерів для співробітництва, поетапно повертаючи позиції великого індустріально-промислового та культурного хаба Центральної Азії.

Узбецький ринок готовий «поглинути» вінницьку продукцію - соняшникову олію, цукор, молочні вироби.

Обидві сторони зійшлись на тому, що найцікавіше для них співробітництво в аграрному секторі, який цікавить багатьох інвесторів. Але є й головний виклик - логістика.

«Необхідно оптимізувати саме логістичні потоки з обох боків. Вінницька область зацікавлена в налагодженні міжрегіонального співробітництва зі Самаркандською областю. Є діалог. Сподіваюсь, буде результат»,- наголосив Сергій Борзов.

На зустрічі сторони домовились активізувати міжрегіональну співпрацю, налагодити контакти з Самаркандською областю, з представниками бізнесових кіл, а також виходу вінницької продукції на продаж у мережах супермаркетів Узбекистану.

У програмі візиту Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Узбекистан в Україні Алішера Курманова є відвідання кількох провідних підприємств області – Гайсинського цукрового заводу та молокозаводу, компанії «Брацлав», ТОВ «Вінмашпостач».

Окрім того, делегація з Узбекистану матиме можливість зустрітись з представниками вінницьких національних вишів для залучення студентів з Узбекистану до навчання в університетах Вінниччини.

Джерело: Вінницька ОДА