Перший день офіційного візиту Ющенка у Польщі

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

11 квітня 2005

11 та 12 квітня Віктор Ющенко перебуватиме у Польщі з офіційним візитом. Сьогодні Президент України зустрівся з Президентом Польщі Алєксандром Кваснєвським, між ними пройшла розмова віч-на-віч, а потім до них приєднались інші високопосадовці обох країн.

Президенти обговорили велику кількість питань, серед яких головним було — спрощення перетину україно-польського кордону. На прес-конференції президенти пообіцяли надати доручення відповідним міністерствам та відомствам протягом двох тижнів подати ініціативи щодо оптимізації роботи пропускних пунктів.

Також сторони обговорили тему врегулювання придністровського конфлікту, ситуацію в Іраку та можливості спільних проектів з відбудови країни. Особливу увагу лідери держав приділили газовому консорціуму і спільній участі в енергетичних проектах. Президент України запросив свого польського колегу взяти участь в самміті ГУУАМ, який відбудеться 22 квітня у Кишиневі.

Головна мета офіційного візиту Президента України — відкриття року України у Польщі. Віктор Ющенко сказав, що це «Великий гуманітарний проект, який ставить завдання показати нову країну, представити полякам наше мистецтво, культуру, традиції, аби краще зрозуміти Україну і українців».

Крім того, під час свого візиту Віктор Ющенко відвідає могилу Михайла Вербицького, автора українського гімну. В ці дні над могилою Вербицького відкриють Каплицю-пантеон.

Віктор Ющенко щиро подякував Польщі та особисто Президенту країни за допомогу у врегулюванні політичної кризи в Україні восени 2004 року.

Джерела[ред.]