Причини відставки Зінченка

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

5 вересня 2005

Причина відставки Олександра Зінченка — повернення корумпованості у владну команду. Сьогодні були публічно названі прізвища людей, які, на погляд Зінченка, створюють найбільшу небезпеку для влади. Це Петро Порошенко (секретар РНБО), Олександр Третьяков (перший помічник Президента та голова його кабінету), а також Микола Мартиненко (голова парламентської фракції «Наша Україна»). Зінченко звинувачує їх у прибиранні влади до своїх рук з метою використання у власних інтересах. У разі, якщо все залишиться так, як є, Зінченко прогнозує контрреволюцію.

Олександр Зінченко впевнений, що Президенту відомо про всі ці недоліки і він накопичує інформацію, щоб зробити певні висновки. Але на думку екс-керівника Держсекретаріату, Президент, як високо моральна людина, іноді не може зрозуміти, що інші люди, які відстояли на Майдані, можуть вести себе непорядно по відношенню до України та української нації.

Під час прес-конференції до залу увійшли Петро Порошенко, а трохи пізніше і Владислав Каськів.

На запитання про участь Зінченка в передвиборчій кампанії, він відповів: "Безумовно, я вже приймаю в ній участь, будь-яка заява впливає на передвиборчу кампанію". Але в той же час, Зінченко відкинув можливість очолювання ним виборчого штабу «Батьківщини».

Також Зінченко представив план дій, які треба здійснити для покращення ситуації у владі. Це повернення конституційного змісту діяльності всім органам влади. «Архітектура має бути чіткою і зрозумілою. Як для громадян так і для всіх державних службовців», — зазначив він.
Утворення президентської ради з найвпливовіших представників суспільства — як площадку для публічного обговорення найважливіших проблем сьогодення країни. Він підкреслив, що така рада не буде заміною РНБО. Він підкресив, що для того, щоб повернути громадський контроль над інституційми, «потрібно максимально використовувати можливість відповідних інституцій».

Слід зазначити, що під час прес-конференції, Олександр Зінченко так відповів Порошенку: «Петро Олексійовичу, ми ще будемо з тобою спиричатися у відкритому просторі. Це попереду».

Закінчення промови Зінченка присутні зустріли тривалими оплесками.
Після закінчення прес-конференції Зінченка, розпочалася прес-конференція Петра Порошенка.

Джерела[ред.]

«Скандальна прес-конференція Зінченка». Українська правда, 5 вересня 2005