Перейти до вмісту

Причиною смерті Березовського було повішення

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

26 березня 2013

Британська поліція назвала причиною смерті російського підприємця Бориса Березовського повішення. До таких висновків експерти дійшли за результатами розтину, зробленого увечері 25 березня. Водночас патологоанатоми зазначили, що не виявили на тілі Березовського слідів насильства. Проте, судмедекспертиза ще не завершена: передбачається, що вона буде тривати протягом декількох днів. Зокрема, за цей час повинні бути підготовлені результати токсикологічної експертизи.

Нагадаємо, тіло 67-річного Березовського було виявлено у суботу, 23 березня, в його маєтку в англійському графстві Беркшир. За даними слідства, у будинку не було нікого, крім самого підприємця і його співробітника. Згідно зі свідченнями останнього, він не бачив Березовського з вечора 22 березня і, запідозривши недобре, вдень 23 березня виламав закриту зсередини ванну і виявив на підлозі тіло. Після цього він викликав на місце події швидку допомогу, лікарі якої констатували смерть.

Березовський був дуже близький до Бориса Єльцина, і саме в часи його президентства він нажив величезні статки, а також багато ворогів. Коли наступний російський президент Путін почав зміцнювати свою владу, Березовський був змушений рятуватися втечею. 2003 року він отримав притулок у Британії і поселився поблизу Лондона.

На відміну від більшості інших російських олігархів (окрім ув'язненого Михайла Ходорковського), Березовський відверто й гучно критикував президента Путіна та звинувачував його у серйозних злочинах.

Речник російського президента Дмитро Пєсков, коментуючи повідомлення про смерть Березовського, не робив таємниці з протистояння олігарха з Кремлем.

« Точно відомо, що він не шкодував грошей на підтримку процесів усередині і поза Росією, які можна назвати спрямованими проти Росії та президента Путіна. Це очевидно »

Саме тому раптова смерть Березовського одразу ж викликала запитання.

Британська поліція першим ділом відрядила у помешкання олігарха фахівців з радіоактивних, хімічних та біологічних речовин, нагадавши про убивство в Лондоні іншого росіянина і колеги Бориса Березовського — Олександра Литвиненка, який 2006 року помер в муках від радіоактивної отрути.

Сам Березовський також зазнав низки замахів. Але окрім підозр про можливу причетність ворогів, вказують також на труднощі, від яких потерпав останнім часом Борис Березовський, зокрема втративши частину грошей в результаті розлучення, а також програвши дуже гучний і коштовний судовий процес з колишнім партнером — мільярдером Романом Абрамовичем.

Близькі до Бориса Березовського люди кажуть, що у нього був діагноз — депресія. Проте інші знайомі російського олігарха, якому виповнилося 67 років, стверджують, що він завжди був енергійним, спраглим до життя, грошей і влади, а тому не можуть собі уявити, як він міг сам накласти на себе руки.

Джерела[ред.]

. «Борис Березовський помер від удушення, - експертиза». ',Тексти сайту RegioNews можна поширювати нa умовах ліцензії CC-BY-SA-3.0.