Росія націоналізувала Укртелеком в Криму

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

11 лютого 2015

Влада анексованого Росією Криму націоналізувала майно приватної компанії Укртелеком на території півострова.

11 лютого 2015 Державна рада Криму оголосила власністю республіки розташоване на півострові майно, що належить Рінату Ахметову ПАТ «Укртелеком», яке було монополістом на ринку фіксованого телефонного зв'язку в регіоні. Парламент Криму націоналізував також кримське майно мобільної «дочки» «Укртелекому» — компанії «Трімоб».

Рішення про націоналізацію було прийнято через день, після того, як за даними компанії, її офіси були захоплені озброєними людьми, які перекрили подачу зв'язку в регіон з материкової України. Операція, за даними Укртелекому, почалася після півночі 10 лютого 2015 і до 8:00 ранку весь трафік був переведений на контрольований кримською владою Кримтелеком.

У поширеній владою Криму заяві звучать лише загальні фрази:

« Прийняття цієї постанови дозволить врегулювати майнові питання, пов'язані із захистом інтересів Республіки Крим, створити передумови для збереження та ефективного використання рухомого та нерухомого майна, розташованого на території республіки Крим, не допустити перебоїв зі зв'язком. »

Сергій Аксьонов ж і зовсім не приховував політичну мотивацію рішення:

« Прокуратура проводить перевірку, тривають слідчі дії, але на сьогодні вже є неспростовні докази, що вони («Укртелеком» — Інтерфакс) платили військові податки, підтримували каральну операцію на південному сході (Збройні сили України при проведенні АТО на Донбасі — ВікіНовини). »

Правоохоронні органи та влади Росії не повідомляють про порушення кримінальних справ або перевірок у зв'язку із захопленням приватної власності, а також не дають офіційних пояснень з цього приводу.

Джерела[ред.]