Перейти до вмісту

У Хабаровську суд наказав заблокувати доступ до Вікіпедії, Яндекса і сайту Кинопоиск

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

5 березня 2014

У Хабаровську (Росія) суд наказав Інтернет-провайдеру «Ростелеком» обмежити доступ до ряду сайтів, зокрема російської Вікіпедії, Яндекса та сайту «Кинопоиск»[1][2]. Причиною блокування Вікіпедії виявилася наявність у статті «Гитлер, Адольф» інтернет-посилання, за яким можна було завантажити книжку «Майн кампф». В рішенні суду зазначено:

« «Зобов'язати Відкрите акціонерне товариство „Ростелеком“ обмежити доступ до Інтернет-сайтів шляхом додавання на проміжному маршрутизаторі правил фільтрації IP-адрес таких сайтів: <...>»[3] »

Незважаючи на те, що рішення суду датоване 10 лютого 2014 року, офіційне повідомлення про нього надійшло до «Вікімедіа РУ» лише 4 березня[4].

Виявивши, що книга «Майн кампф» охороняється авторським правом, редактори російської Вікіпедії вилучили це посилання з тексту статті.

Спочатку компанія «Ростелеком» погодилась виконати рішення суду, проте згодом у компанії заявили, що подаватимуть апеляцію у зв'язку з тим, що із зазначених сайтів уже вилучили посилання на заборонені матеріали[1].


Примітки

[ред.]