Перейти до вмісту

У Чернігові знову передвиборчі черги

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

14 жовтня 2015

У Чернігові передвиборчі черги за матеріальною допомогою. За традицією політичні сили (і мер Чернігова Соколов у першу чергу) перед виборами дають подачки виборцям. По-просту купуючи собі електорат до майбутніх виборів. Враховуючи, що пенсіонери складають близько 30 відсотків жителів і до 40-50 процентів виборців, то зиск із цього мають колосальний. Так, мер Соколов вже 13 років головує мером і ділитися владою ніяк не збирається. Якщо свого часу був у Партії регіонів, то тепер йде від партії "Наш край", де зібралася більшість із попередньої партії.

Чутки про "допомогу від мера" поширилися в Чернігові ще в п’ятницю 2 жовтня і ще тоді деякі "щасливчики"-пенсіонери встигли без черг подати документи на допомогу. А от в понеділок і вівторок (5 і 6 жовтня відповідно) вже не так легко було дістатися до державних органів, де оформлялися документи на допомогу.

На вулиці Шевченка і проспекті Перемоги черги витягнулися на сотню метрів. Біля держорганів зібралося до тисячі пенсіонерів. Частина з них до того ж ще й інваліди (інвалідам обіцяли давати допомогу в першу чергу). Довелося викликати швидку. А потім і міліцію, бо почалася штрашенна штовханина. На вулиці Шевченка 7 біля дверей поставили близько 7 міліціонерів, щоб уникнути тисняви, однак це не завжди допомагало. Спочатку вимагали і довідку про пенсію із відділу соцзабезу, чим фактично блокували його роботу, але вже ближче до обіду на проспекті Перемоги черга зникла, а натомість там вивісили оголошення, щоб за допомогою зверталися на вулицю Шевченка. Події зафіксували місцеві журналісти – "Вість", Пік.

На ранок другого дня, 6 жовтня, чергу почали займати десь о 7 ранку, за годину до відкриття відділу із соцдопомоги. А за ксерокопією біля сусіднього будинку черга була із 7-30, теж ще до відкриття почала збиратися. Близько 8-15 з’явилася палатка і "волонтери" (оплачені передвиборчі працівники від партії "Наш край"), які почали записувати у пенсіонерів їх дані, чим поступово зменшили чергу.

Що цікаво, що на той момент ще навіть не було рішення про виплату допомог. Наші довірливі пенсіонери вирішили поборотися за обіцяну допомогу. Воно і не дивно - крім пенсії у багатьох немає інших доходів. А при середній пенсії по Чернігову в 1000 гривень добавка в 500 гривень (таку суму озвучували більшість) - це великі гроші. Проте із розмов в черзі було ясно, що на цей раз далеко не всі будуть голосувати за Соколова. Бо розуміють, що оця - допомога лише подачка. Яка ніякі проблеми Чернігова жодним чином не вирішить – ні нових тролейбусів не буде, ні ремонту доріг або ремонту будинків, під’їздів, заржавілих водопроводів, каналізації або колекторів.

Рішення про виділення 20 мільйонів на допомогу було прийнято більшістю депутатів Чернігівської міської ради лише 7 жовтня, коли черги стояли вже 3 день. За проголосували ВО «Батьківщина» та депутатської групи «Чернігів», які є колишніми представниками «Партії регіонів». Проти були лише лише двоє – Костянтин Іванов (фракція "УДАР") та Олександр Мельник (позафракційний). Решта депутатів, які висловлювалися проти цієї програми, витягнули картки для голосування із системи. Дивно, але Дубіль («Батьківщина»), один із основних старих противників Соколова, в цьому рішенні підтримав колишнього супротивника і теж почав роздавати передвиборчі доплати із своєї приймальні.

Гроші на допомогу знайшлися ... від децентралізації. Отака у нас вона, децентралізація - виділені гроші пустити на підкуп виборців.... ;-(Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.

Джерела

[ред.]