Перейти до вмісту

У Чернігові учасники віківишколів ВікіСтудії отримали дипломи

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

24 травня 2017

У Чернігові нагородили дипломами учасників віківишколів ВікіСтудії. ВікіСтудія — проект Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка та ГО «Вікімедіа Україна». Цього року цей проект змінив своє спрямування — якщо у 2015 і 2016 роках ВікіСтудію відвідували переважно студенти (а найбільше саме з інституту історії), то у цьому, 2017-му, році була лише одна студентка, а решту склали учні шкіл, ліцеїв та їхні викладачі. Всього до написання статтей до Української Вікіпедії долучилися 5 шкіл Чернігова: школа № 2, школа № 3, школа № 13, ліцей № 22 і Чернігівський обласний педагогічний ліцей для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради (ЧОПЛ).

Урочистий захід пройшов 24 травня 2017 року у приміщенні інституту історії. Голова ВікіСтудії Казимір Віра Анатоліївна, заступник начальника управління освіти Чернігівської міської ради, привітала всіх присутніх із урочистим зібранням і надала перше слово директору інституту і почесному голові ВікіСтудії Коваленку Олександру Борисовичу. Пан Олександр сказав, що "Тішиться з того, що Вікіпедія вже третій рік розвивається і силами студентів інституту, і силами вже й школярів".

Координатор Вікістудії Приходько Микола поділився інформацією щодо недалекого майбутнього людства, розповівши про американського підприємця, спікера і мотиватора Ілона Маска. Він зазначив, що наполегливість, оптимізм і віра у майбутнє подібних лідерів надихає його рухатися далі, писати і доповнювати статті про таких непересічних особистей і спільно творити майбутнє. І подякував всім хто допомагав творити спільний проект — ВікіСтудію, в першу чергу Вірі Анатоліївній та Ервіну Лотаровичу, координатору занять ВікіСтудії.

До привітань також долучились заступник директора Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка Мальована Алла Миколаївна. Вона додала, що бібліотека радо буде і в майбутньому співробітничати у спільній справі редагування статтей у Вікіпедії. Крім того, у цьому році бібліотекарі теж проходили віківишкіл і таким чином ще підвищили власний рівень знань.

Ілля Корнійко в своєму виступі зауважив, що необхідно буде доробити всі статті учасників, які мають помилки. І врахувати зроблені помилки, щоб не повторювати їх у майбутньому.

Дипломи вручали Віра Анатоліївна та голова "Вікімедіа Україна" Ілля Корнійко. Після вручення дипломів пан Ілля надав інтерв'ю місцевому каналу.

Заняття вікістудійців у 2017 році розпочалися пізніше, ніж в попередні роки і програма тому була значно стиснена і скорочена. Так, було лише три заняття для кожного закладу. В школах №№ 2, 3 і 13 учасники навчалися у власних комп'ютерних кабінетах, а ліцеї (22 і ЧОПЛ) відвідували заняття у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка. Приміщення комп'ютерного центру бібліотека вже вкотре люб'язно надає ВікіСтудії. Також в цьому році віківишколи проходили і за підтримки управління освіти Чернігівської міської ради.

У цьому році віківишколи вели вікі-консультанти ВікіСтудії — вони взяли на себе більшу частину роботи. Звісно, що патрульний Української Вікіпедії, член ГО "Вікімедіа Україна", Приходько Микола Васильович, координатор проекту, допомагав їм у цьому. Він відвідав 4 заклади із 5 і вів (і допомагав проводити) вишколи для школи № 3 і для ліцеїв. Віківишколи відвідали більше 70 чоловік, 45 з них написали статті і отримали дипломи про прослухання курсу з редагування Вікіпедії.

Учасниками було написано близько 50 статтей, 2 з них видалили і 2 перетворили на перенаправлення.

Галерея

[ред.]Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.

Див. також

[ред.]