Перейти до вмісту

У результаті обвалу будинку в Бангладеш загинуло принаймні 300 людей

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

24 квітня 2013

Представники розшуково-рятувальних служб у Бангладеш повідомили, що внаслідок обвалу восьмиповерхового будинку у Саварі, що за 30 км від Дакки, загинули щонайменше 273 людини і понад тисячу були поранені. Органи влади кажуть, що рятувальники продовжують пошуки серед уламків торговельного центру Рана-Плаза у районі Савар у пошуках людей, які, можливо, уціліли під уламками. Вчора рятувальникам вдалося дістати з-під завалів понад 40 вцілілих, які перебували в одному приміщенні. Загалом вдалося врятувати живими 62 людини. Місцева влада каже, що кількість загиблих може збільшитись, бо у споруді знаходилось понад 3000 працівників. Команди рятувальників та добровольців розшукують постраждалих у цілодобовому режимі. Рятувальники спускають воду та їжу людям, що знаходяться у завалах. Проте, шанси на їх порятунок з кожним часом стають все меншими.

Будівля Rana Plaza в Савар, в якому знаходилися швейна фабрика, банк, десятки магазинів, ресторани і офіси, обвалилась вранці 24 квітня. Будинки у Дацці та в її районі дуже часто не відповідають будівельним вимогам. Вісім років тому, коли в тому самому районі обвалилася фабрика одягу, загинули десятки людей.

Власники фабрик, які містились у будівлі допустили людей на роботу, незважаючи на те, що у вівторок у будівлі помітили тріщини. Повідомляється, що власники будівлі і фабрик зникли з міста. Тисячі робітників швейної промисловості вийшли на вулиці столиці Бангладеш Дакки та перекрили рух транспорту на знак протесту проти загибелі людей у Саварі. У передмісті Савар також пройшли акції протесту. На демонстрації вийшли десятки тисяч працівників фабрик з пошиття одягу. Через що на кілька годин перервана пошуково-рятувальна операція. Щоб втихомирити натовп, співробітники правоохоронних органів застосували гумові кулі і сльозогінний газ. Демонстранти переконані, що в трагедії винна влада і світові корпорації, які в гонитві за прибутком знехтували правилами безпеки.

Джерела[ред.]

. «Під завалами будівлі в Бангладеш залишаються сотні людей». ',