Перейти до вмісту

Фольварочний Василь Іванович. 80 років видатному майстру слова

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

29 січня 2021

Миттєвості життя[ред.]

Василь Іванович Фольварочний народився 30 січня 1941 року в селі Нападівка Лановецького району на Тернопільщині.

Відомий в Україні та за її межами письменник, політик і громадський діяч, відзначений орденами «Знак пошани», «За заслуги» ІІІ-го, ІІ-го ступенів та І-го ступенів, «Кирила і Мефодія», почесною відзнакою «Заслужений діяч мистецтв України». Лауреат літературно-мистецьких премій ім. Сидора Воробкевича та Дмитра Загула (Україна), Фундації родини Воскобійників (США). Творчий шлях письменника розпочався в 1962 році публікацією віршів у газеті «Молодь України», яку підготував до друку Борис Олійник - у той час співробітник редакції.

Працював педагогом. Був заступником голови Чернівецької обласної державної адміністрації та депутатом обласної ради. Перед тим майже двадцять років очолював на Буковині обласну письменницьку організацію. Був директором Будинку письменників у місті Києві та першим заступником голови Київської письменницької організації. Сьогодні очолює творче об’єднання драматургів у Київській організації Національної спілки письменників України, в недалекому минулому заступник Голови, а сьогодні активний член Буковинського земляцтва в місті Києві.

В творчому доробку Василя Фольварочного поетичні збірки «Тривога», «Ростуть сини», «Досвіток», «Уроки вірності», «Течія», «Родовід», «Соняшник на балконі».

Він написав романи «Симон Петлюра» в чотирьох книгах, «Спокуса», «Обірвані струни», «Чорний бумер», «Хрещеники Сталіна» в трьох книгах, збірку п’єс «Друге цвітіння» тощо.

Вітання ювілярові[ред.]

Буковинське земляцтво на чолі з Валерієм Цибухом щиро вітає Василя Івановича з ювілеєм, та з радістю відзначає, що попри карантини та «локдауни» ювіляр добросовісно дотримується побажань земляків п’ятирічної давності, оскільки в 2018 році його нагороджено відзнакою «Золоті письменники України» [1]:

«Бажаємо, щиро вітаючи Вас,

Хай буде невтомним під Вами Пегас!

Летіть уперед! Ані кроку назад!

І не зупиняйте книжок зорепад!»

Також бажаємо Вам, Вашій дружині Тетяні, дітям та онукам міцного здоров’я, щастя, любові, натхнення, мудрості і достатку на довгі літа.

Святкування ювілею[ред.]

Сподіваємося, що держава достойно відзначить заслуги видатного українського письменника.

Водночас з відомих причин святковий літературний захід на честь ювіляра, запланований у приміщенні Будинку письменників міста Києва не відбудеться.

Але в Чернівцях, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.М.Івасюка, з 14.00 29 січня 2021 року вже відкрилась книжкова виставка «Поезією і прозою осяяна дорога», присвячена 80-річчю українського письменника Василя Івановича Фольварочного.

Посилання[ред.]

1. Буковинське земляцтво міста Києва про ювілеї та пам’ятні дати 2021 року, сайт imirelnik.io.ua

2. Книжкова виставка до 80-річчя письменника В.Фольварочного, сайт bukoda.gov.ua

3. Літературний дайджест січня 2021. Календар, сайт Костянтинівської центральної публічної бібліотеки
Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.