Перейти до вмісту

Фольварочному Василю Івановичу 75 років

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

30 січня 2016


Василь Іванович Фольварочний народився 30 січня 1941 року в селі Нападівка Лановецького району на Тернопільщині.

Відомий в Україні та за її межами письменник, політик і громадський діяч, відзначений орденами «Знак пошани», «За заслуги» ІІІ-го та ІІ-го ступенів, «Кирила і Мефодія», почесною відзнакою «Заслужений діяч мистецтв України». Лауреат літературно-мистецьких премій ім. Сидора Воробкевича та Дмитра Загула (Україна), Фундації родини Воскобійників (США). Творчий шлях письменника розпочався в 1962 році публікацією віршів у газеті «Молодь України», яку підготував у той час співробітник редакції Борис Олійник.

Працював педагогом. Був заступником голови Чернівецької обласної державної адміністрації. Перед тим майже двадцять років очолював на Буковині обласну письменницьку організацію. Був директором Будинку письменників у місті Києві та першим заступником голови Київської письменницької організації. Сьогодні очолює творче об’єднання драматургів у Київській організації Національної спілки письменників України, є заступником Голови Буковинського земляцтва в місті Києві.

В творчому доробку Василя Фольварочного поетичні збірки «Тривога», «Ростуть сини», «Досвіток», «Уроки вірності», «Течія», «Родовід», «Соняшник на балконі».

Він написав романи «Симон Петлюра» в чотирьох книгах, «Спокуса», «Обірвані струни», «Чорний бумер», «Хрещеники Сталіна» в трьох книгах, збірку п’єс «Друге цвітіння» тощо.

Буковинське земляцтво на чолі з Валерієм Цибухом поздоровило Василя Івановича з ювілеєм з присвятою на вірші Володимира Мельникова [1]:

"Три чверті століття на рідній землі,

Піввіку галопом у творчім сідлі…

Бажаємо, щиро вітаючи Вас,

Хай буде невтомним під Вами Пегас!

Летіть уперед! Ані кроку назад!

І не зупиняйте книжок зорепад!"

У приміщенні Будинку письменників міста Києва 2 лютого 2016 року о 17.00 відбудеться літературний вечір ювіляра.
Авторський репортаж
Це власний репортаж нашого репортера. Дивіться сторінку обговорення для детальної інформації.