Харків без УПА: невідомі знесли пам'ятний знак на честь повстанців

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

26 квітня 2013

History museum of Truskavets 036.jpg

У ніч з 25 на 26 квітня у Харкові невідомими було знесено пам'ятний знак на честь воїнів УПА, що знаходився у Молодіжному парку міста. Пам'ятник імовірно було знесено за допомогою важкої техніки: на місці події залишилися відбитки колес трактора.

У відділі зв'язків з громадськістю Головного управління МВС України в Харківській області підтвердили факт зникнення пам'ятного знаку: за відомостями міліції зникнення пам'ятника відмічено о 8 годині ранку. На місці події працівниками міліції вилучено певні речові докази.

Голова обласної організації ВО «Свобода» Ігор Швайка підозрює, що зникнення пам'ятного знаку не могло обійтися без відома місцевої влади та правоохоронних органів. Водночас політик заявив, що у будь-якому разі пам'ятник буде відновлено.

Пам'ятний знак УПА у Харкові було встановлено у 1992 році. З того часу він неодноразово був об'єктом вандалізму. Так, 2006 року його було знесено активістами Євразійської спілки молоді, хоча того разу пам'ятник було швидко відновлено. У 2008 році мер Харкова Михайло Добкін обіцяв обміняти знак на постамент пам'ятника Леніна в Івано-Франківську, однак, пізніше мер утримався від реалізації цієї ідеї заради збереження політичної стабільності в регіоні.

Пам'ятний знак УПА був місцем проведення акцій та святкування знаменних дат патріотичними організаціями та політичними партіями.


Джерела[ред.]