Human Rights Watch: влада Сочі знущається над трудовими мігрантами, які будували об’єкти Олімпіади

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

4 жовтня 2013

Влада російського міста Сочі утримує будівельників об'єктів майбутньої зимової Олімпіади під вартою в нелюдських умовах. Про це повідомляє міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch.

Правозахисники не виключають, що більшість із цих людей, яких, найімовірніше, переслідують через їхню неслов'янську зовнішність, звинувачують у порушенні міграційного чи трудового законодавства.

Затримання відбуваються менш ніж за п'ять місяців до початку в Сочі зимової Олімпіади.

«Обурливим для працівників-мігрантів, які допомогли побудувати олімпійські об'єкти, є те, що їх затримують і депортують», — сказала представниця Human Rights Watch Джейн Б'юкенен.

Рейди і затримання людей розпочалися після того, як губернатор Краснодарського краю Олександр Ткачов закликав «очистити вулиці Сочі».

Б'юкенен закликала Міжнародний олімпійський комітет надіслати Росії «чіткий сигнал» про неприпустимість таких дій для міста-господаря Олімпіади.

Як повідомлялось, нещодавно представники російської опозиції закликали керівників Європейського союзу та країн Європи бойкотувати зимову Олімпіаду в Сочі.

Нагадаємо, Росія встановила рекорд щодо затрат на підготовку до Олімпійських ігр в Сочі. Це будуть найдорожчі Ігри в історії, на які витратять $50 млрд

Джерела[ред.]