«Вікі любить Землю» зібрав понад 12 тисяч фотографій природних пам'яток України

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

6 червня 2014

Фотоконкурс пам'яток природи «Вікі любить Землю» в Україні завершено. Україна зайняла друге місце за кількістю фотографій в міжнародному змаганні, поступившись місцем Македонії. Отримано 12 089 світлин із зображенням значної частки об'єктів природно-заповідної сфери України.

Міжнародний проект «Вікі любить Землю» накопичує авторські фотографії пам'яток природи під вільною ліцензією Creative Commons та втілюється з метою сприяння збагаченню знань людства про природу Землі.

Найбільше світлин (2059) отримано із Києва 2059 фото (тепер вони можуть бути додани до статей Вікіпедії про 159 природних об'єкти). Тим часом, з Київської області при наявності 39 природних об'єктів отримано лише 309 фотографій.

Багато неймовірно красивих фотографій учасники надіслали з Крим: 1841 світлина — з АРК, 211 фото — з Севастополя. Зі Львівської та Івано-Франківської областей прийшло понад 800 світлин з кожної. Закарпаття представило 676 зображень, Черкащина — 657. З Дніпропетровської області — 595. З Донецької та Волинської областей трохи більше 100 світлин з кожної.

Найменше зображень надійшло з Кіровоградської (90), Сумської (46) та Луганської (40) областей. Інші ж області представили у середньому по 150–350 фотографій.

Відтепер роботу починає журі української частини конкурсу. Журі обере десять найкращих фотографій конкурсу та окремо найкраще фото по кожному з регіонів України. В Україні також існує окрема номінація за найбільшу кількість сфотографованих пам'яток. Переможці української частини конкурсу стануть відомі не пізніше 29 червня 2014 року.


Останнє завантажене зображення конкурсу. Заказник «Камінне село». Автор - Юрій Бондарчук.