«Вікі любить Землю» зібрав понад 12 тисяч фотографій природних пам'яток України

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

6 червня 2014

Фотоконкурс пам'яток природи «Вікі любить Землю» в Україні завершено. Україна зайняла друге місце за кількістю фотографій в міжнародному змаганні, поступившись місцем Македонії. Отримано 12 089 світлин із зображенням значної частки об'єктів природно-заповідної сфери України.

Міжнародний проект «Вікі любить Землю» накопичує авторські фотографії пам'яток природи під вільною ліцензією Creative Commons та втілюється з метою сприяння збагаченню знань людства про природу Землі.

Найбільше світлин (2059) отримано із Києва 2059 фото (тепер вони можуть бути додани до статей Вікіпедії про 159 природних об'єкти). Тим часом, з Київської області при наявності 39 природних об'єктів отримано лише 309 фотографій.

Багато неймовірно красивих фотографій учасники надіслали з Крим: 1841 світлина — з АРК, 211 фото — з Севастополя. Зі Львівської та Івано-Франківської областей прийшло понад 800 світлин з кожної. Закарпаття представило 676 зображень, Черкащина — 657. З Дніпропетровської області — 595. З Донецької та Волинської областей трохи більше 100 світлин з кожної.

Найменше зображень надійшло з Кіровоградської (90), Сумської (46) та Луганської (40) областей. Інші ж області представили у середньому по 150–350 фотографій.

Відтепер роботу починає журі української частини конкурсу. Журі обере десять найкращих фотографій конкурсу та окремо найкраще фото по кожному з регіонів України. В Україні також існує окрема номінація за найбільшу кількість сфотографованих пам'яток. Переможці української частини конкурсу стануть відомі не пізніше 29 червня 2014 року.


Камінне село літо 2011 7.JPG

Останнє завантажене зображення конкурсу. Заказник «Камінне село». Автор - Юрій Бондарчук.