Перейти до вмісту

На Вінниччині створено три нових об'єкти природно-заповідного фонду

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

17 грудня 2019

Війтовецький заказник

У Вінницькій області створено ландшафтний заказник місцевого значення «Костоління», який розташований на території Баланівської сільської ради Бершадського району. Заказник покликаний охороняти та зберігати у природному стані ділянку типового ландшафту Поділля з лісовою, чагарниковою та лучно-степовою рослинністю. Флора включає понад 60 видів рослин, деякі з них занесені до Червоної книги України: підсніжник звичайний, горицвіт весняний, косарики черепичні, гвоздика бузька. Також територія є оселищем та кормовим угіддям для 17 видів птахів. Заказник створений за рахунок земель лісогосподарського призначення, що перебувають у користуванні ВОКСЛП «Віноблагроліс». Перспективну для заповідання ділянку виявили та підготували наукове обґрунтування педагоги та учні Війтівської загальноосвітньої школи.

Орнітологічний заказник місцевого значення «Війтовецький» створений на території Війтовецької сільської ради Липовецького району. Заповідана збережена у природному стані ділянка водно-болотних угідь у долині струмка, що живить річку Сібок, притоку Собу. Орнітофауна даної території в різні періоди року включає 93 види птахів, об’єднаних у 68 родів, 35 родин та 14 рядів. Об'єкт створений за рахунок земель запасу державної власності сільськогосподарського призначення, вид угідь – пасовище.

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Дуб Гаврило» створений за ініціативою Української екологічної асоціації «Зелений світ», Вінницького обласного осередку Всеукраїнської екологічної ліги та за підтримки Вінницької міської ради. Заповідане дерево є дубом звичайним, віком близько 200 років та зростає у м. Вінниця, вул. Оводова.

Джерело: Вінницька обласна державна адміністрація