Проекти Фонду Вікімедіа поступово повністю перейдуть на HTTPS

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

20 серпня 2013

Під впливом нової інформації про засоби слідкування за користувачами Інтернету, які використовуються Агентством національної безпеки США[1], Фонд Вікімедіа вирішив прискорити процес переходу Вікіпедії та братніх проектів на використання протоколу HTTPS як типового протоколу для подачі веб-сторінок. Це означає, що інформація, яка передається між вебною переглядачкою користувача і серверами Вікіпедії та суміжних проектів, буде передаватись через шифроване з'єднання, що дозволить знівелювати ризик стороннього відслідковування запитів, які надсилає користувач включно з назвами статей, які він читає.

Як зазначено в повідомленні, технічна архітектура мережі веб-сайтів Фонду Вікімедіа поки що не дозволяє повного переходу на HTTPS, але шляхом здійснення поступових змін планується досягнути максимального використання HTTPS, аж до перескерування усіх незахищених з'єднань (HTTP) на захищені. Першим кроком стане переведення усіх зареєстрованих користувачів на HTTPS із 21 серпня 2013 р.

Користувачам, які бажають отримати захист повний HTTPS вже зараз Фонд Вікімедіа радить скористатись додатком до переглядачки HTTPS Everywhere, і, при потребі досягнення повної анонімності при перегляді сторінок, засобами від проекту Tor.

Примітки[ред.]

  1. В повідомленні згадується програма XKeyScore.

Джерела[ред.]