Перейти до вмісту

Блокування площі не завадило опозиції провести акцію «Вставай, Україно!» в Полтаві

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

12 квітня 2013


Рішення харківського мера Геннадія Кернеса — перешкодити опозиції провести мітинг у Харкові — повторила і полтавська міська влада. Театральна площа Полтави напередодні мітингу «Вставай, Україно!» по всьому периметру була оточена автобусами та мікроавтобусами із жовтими номерами громадського транспорту. Вздовж вулиць по маршруту слідування маршу — від Краєзнавчого музею до Театральної площі — також стояли автобуси, чим було значно звужено вулиці.

Від пам'ятника Шевченку тисячі активістів з Полтави й області пройшли урочистою ходою до Театральної площі. У колоні майоріло багато прапорів «Свободи», «Батьківщини», УДАРу, люди несли транспаранти, а в голові колони — державний прапор.

Народний депутат «ударівець» Тарас Кутовий наголосив на тому, що за роки незалежності з карти України зникло понад 600 сіл, половина з яких — на Полтавщині. А на цвинтарі похованих надій уже немає місця для нових могил народних сподівань і мрій кожного пересічного українця.

Народний депутат-мажоритарник свободівець Юрій Бублик зауважив на мудрості полтавських виборців: гречку в олігархів узяли, але проголосували за опозиційних кандидатів. Юрій Васильович розповів недавній випадок, коли одну з доньок привіз у міську дитячу лікарню, де в реєстратурі заповнювали картку дитини. Коли дійшло до заповнення графи «місце роботи батька» і Ю.Бублик сказав: «Верховна Рада, народний депутат», медсестра попросила… облишити жарти, бо всім відомо, що народні депутати ні самі, ні своїх дітей у звичайних лікарнях не лікують. З промовами виступили голова ПОО ВО «Батьківщина» Вадим Петренко, народні депутати Олег Сиротюк, Валерій Головко, Валентин Наливайченко.

Народний депутат ударівець Сергій Каплін, зокрема, сказав: «Це не у полтавського мера Олександра Мамая сьогодні суботник, це у нас з вами сьогодні суботник. Бо ми хочемо очистити Україну від бандитської влади!»

Олег Тягнибок попросив учасників мітингу піти від хати до хати, розповісти своїм рідним, колегам і знайомим, донести до найширшого кола українців наміри опозиції і її заклик піднятися кожному небайдужому громадянину.

« Я розумію, що після сьогоднішнього мітинга у Полтаві Янукович і Азаров не напишуть заяви про відставку. Але він формує революційну ситуацію, він – цеглина в підмурівок майбутньої перемоги над антинародним режимом. »
« Ми хочемо бути господарями у своєму домі, ми хочемо елементарного – народжувати дітей, яким спроможні дати освіту, які можуть отримати роботу з гідною зарплатнею, а не їхати носити горшки по Італіях та Португалія; ми хочемо міліції, яка охороняє громадський порядок, а не бандитів при владі; ми хочемо судів, у яких можна знайти справедливість; ми хочемо, щоб до нас ставилися як до нормальної європейської нації!.. »

Напередодні, влада намагалася перешкодити проведенню акції також і в Харкові. Площу Рози Люксембург та вулиці по маршруту мітингу заблокували трамваями та автобусами. Опозиція подала в правоохоронні органи заяву про злочин через штучне перешкоджання акції опозиції в Харкові.

« Інфекція політичного дебілізму дійшла і до Полтави »

Саме так сказав у своєму виступі у Полтаві на мітингу акції «Вставай, Україно!» лідер парламентської фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

Полтава — 11-те місто, де пройшла акція «Вставай, Україно!» Її фінал відбудеться 18 травня у Києві.

Див. також[ред.]


Джерела[ред.]