Перейти до вмісту

На акцію «Вставай, Україно!» зібралися 10 тисяч жителів Тернопільщини

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

28 березня 2013

Тернопільська обласна держадміністрація

Українська опозиція продовжила протести з вимогою відставки Віктора Януковича і уряду Миколи Азарова. 28 березня близько 10 тисяч жителів Тернопільщини зібралися в обласному центрі, де сьогодні відбувається марш та мітинг рамках загальнонаціональної акції «Вставай, Україно!». У заході взяли участь лідери фракцій «Свобода» і «Батьківщина» Олег Тягнибок та Арсеній Яценюк, лідер партії УДАР Віталій Кличко не приїхав через хворобу. У заході опозиції взяли участь народні депутати Олексій Кайда, Олег Сиротюк, Михайло Головко, Олег Гелевей, Валерій Черняков, міський голова Тернополя Сергій Надал та депутати місцевих рад.

Виступаючи на мітингу лідер ВО Свобода Олег Тягнибок заявив:

« Ми свідомі, що дій парламентської опозиції замало, щоби змінити систему влади, усунути негативні наслідки трирічного правління режиму Януковича, розпочати докорінні всеосяжні зміни в суспільстві та в державі. Відтак, лише за участі громади цей незворотний процес ми зрушили. І саме цього найбільше злякалася влада »

Нагадаємо, що напередодні маршу Тернопільська обласна держадміністрація подавала до суду позов з вимогою заборонити зібрання громадян на Тернопільщині на 2 місяці. Тернопільський окружний адміністративний суд лише частково задовольнив позов Тернопільської ОДА — демонстранти не мають права блокувати державні установи та приміщення силових структур. Олег Тягнибок наголосив, що саме в Тернополі влада доклала зусиль для зриву акції «Вставай, Україно!», спочатку в судовому порядку, а потім шляхом залякування автоперевізників:

« Ми бачимо, що Тернопіль стає таким собі майданчиком для випробування різних "чорних" технологій влади. Це перше місто, де акцію "Вставай, Україно!" облдержадміністрація спробувала заборонити в судовому порядку. Ба більше, вони замахнулися на всі акції протесту в Тернополі. Це свідчить тільки про одне – влада насправді дуже боїться активної свідомої громади та скоординованих дій парламентської опозиції. »

У суботу, 30 березня, опозиція проведе акцію протесту в Чернівцях. О 12:00 від Соборної площі почнеться марш, який очолять лідери опозиції. Після завершення маршу відбудеться мітинг біля пам'ятника Тарасові Шевченку на Центральній площі.

Див. також[ред.]


Джерела[ред.]

. «На акцію "Вставай, Україно!" зібралися 10 тисяч жителів Тернопільщини». ', . «"Вставай, Україно!": Кличко до Тернополя не доїхав». tvi, . «Олег Тягнибок: "Тернопіль став майданчиком для випробування "чорних" технологій влади"». Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода",