Не зважаючи на заборону влади, багатотисячна колона пройшла маршем «Вставай, Україно!» в Харкові

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

13 квітня 2013


12 квітня в рамках загальнонаціональної акції протесту «Вставай, Україно!» з площі Рози Люксембург в Харкові рушив багатотисячний марш.

На шляху маршу — зчеплені трамваї та вантажівки. Колоні доводиться їх обходити. Вулиці, прилеглі до маршруту слідування ходи, теж заблоковані великогабаритними автобусами та вантажівками. У кількох місцях відкрито каналізаційні люки й начебто ведуться ремонтні роботи.

Колону очолили голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, фракції «Удар» Віталій Кличко та «Свобода» Олег Тягнибок. Попереду колони активісти несуть величезний національний стяг. Колона демонстрантів на вулицях підтримують сотні людей. Люди змушені обходити трамваї й автобуси, які стоять на дорогах, а також спиляні на асфальт гілки дерев.

Нагадаємо, влада намагалася перешкодити проведенню акції в Харкові. Ще вранці площу Рози Люксембург та вулиці по маршруту мітингу заблокували трамваями та автобусами. Усі три мости, які ведуть від площі Рози Люксембург в напрямку Апеляційного суду, де заплановано мітинг, також було перекрито.

Напередодні Харківський окружний адміністративний суд задовольнив позов Харківської міськради з вимогою заборонити марш та мітинг в рамках загальнонаціональної акції «Вставай, Україно!», запланований у Харкові на 12 квітня.

Опозиція подала в правоохоронні органи заяву про злочин через штучне перешкоджання акції опозиції в Харкові. Лідер парламентської фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк виступаючи перед учасниками маршу «Вставай, Україно!» у Харкові, заявив:

« Народні депутати подали заяву про злочин. Хто дав вказівку вивести сотню (одиниць) комунального транспорту, позбавивши громадян права потрапляти додому громадським транспортом? Хто дав вказівку вивести спецтехніку і заблокувати всі дороги?

Те, що влада показує свою істерію, означає, що ми йдемо правильним шляхом. Після наступних виборів президента буде особлива подяка харківській владі за те, що вони зробили

»

Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок сказав:

« Те, що ми бачимо в Харкові, - це яскравий приклад того, як влада боїться опозиції і народу. Але закон фізики спрацює: чим більша дія, тим більша протидія. »

Джерела[ред.]

. «Опозиція іде Харковом великим натовпом, лідери на "броньовику"». Українська правда,