Перейти до вмісту

Брейвік хоче вчитися в університеті Осло

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

30 липня 2013

Університет Осло

Норвезький терорист Андерс Берінг Брейвік хоче вивчати політологію і вже подав документи до університету Осло, чим викликав обурення серед викладачів.

Керівник кафедри політичних наук університету підтвердив, що приймальна комісія отримала документи. Однак, однією з формальних перешкод для зарахування Брейвіка студентом університету може стати те, що він не має закінченої середньої освіти.

За даними ЗМІ, кілька викладачів факультету політології відмовилися навчати Брейвіка. Водночас, за словами ректора Олі Петтера Оттерсена, університет все ж розгляне його заявку.

« Я розумію, що буде реакція — це властиво людині. Ми не можемо нікому відмовити у можливості вчитися в університеті Осло. Ми повинні дотримуватися технічних правил вступу. »

Пер Андерс Торвік Лангерод, політолог і політик молодіжного крила Норвезької робітничої партії, висловив припущення, що курс навчання в університеті може допомогти Брейвіку. Він сказав:

« Університет — це місце, де людей вчать обстоювати свої погляди за допомогою слів. Неможливо заклеїти роти всім, із ким ви не погоджуєтеся, чи розстріляти їх, і саме в цьому могло б частково полягати покарання Брейвіка. »

Директор в'язниці Іла, де відбуває покарання Брейвік, Кнут Б'яркейд повідомив телебаченню, що пенітенціарний заклад завжди намагається допомогти ув'язненим «здобути якусь кваліфікацію, щоб вони могли після звільнення знайти роботу».

Минулого року речниця в'язниці Еллен Бєрке в інтерв'ю ВВС сказала, що якщо Брейвіку дозволять здобувати освіту, то він матиме доступ до спеціального інтернет-сервера «з багатьма фільтрами». Зараз він має ноутбук без доступу до інтернету і може замовляти книжки в тюремній бібліотеці.

Нагадаємо, що Андерс Брейвік відбуває максимальне покарання, передбачене норвезьким законодавством, за вбивство 77 людей. Його засуджено до 21 року ув'язнення.

22 липня 2011 року він висадив у повітря начинене саморобною вибухівкою авто в урядовому кварталі Осло, після чого влаштував стрілянину в молодіжному таборі урядової робітничої партії Норвегії на острові Утойя.

У травні 2013 року влада Норвегії відмовила Брейвіку в реєстрації ультраправої політичної асоціації, заявку на створення якої він подав, відбуваючи покарання у в'язниці. Згодом адвокат Брейвіка Турд Йордет повідомив газеті Aftenposten, що подасть нову заявку на створення асоціації, у якій будуть дотримані усі юридичні норми.

Джерела[ред.]