Перейти до вмісту

У Франції затримали норвезького музиканта Варга Вікернеса — засновника блек-метал-гурту Burzum

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

16 липня 2013

Варґ Вікернес

У Франції заарештовано норвезького музиканта, засновника блек-метал-гурту Burzum, Крістіана Вікернеса, відомого під псевдонімом Варґ Вікернес.

Поліція запідозрила його в «підготовці великого терористичного акту». Зокрема, Міністр внутрішніх справ Франції заявив, що «Вікернес представляє потенційну загрозу суспільству».

Арешт був проведений після того, як 25-річна дружина Вікернеса Марі Каші, громадянка Франції, у якої є ліцензія на володіння зброєю, легально купила чотири гвинтівки. Вона також була затримана, пише Le Figaro. Вдома у Вікернесів був проведений обшук.

«У служб безпеки були причини підозрювати, що Вікернес міг вчинити насильницькі дії», — заявив представник паризької прокуратури.

Нагадаємо, що 1994 року Вікернес був засуджений на 21 рік за вбивство іншого учасника блек-метал-проекту Mayhem, а також за спалення кількох церков. Він був умовно-достроково звільнений у 2009 році і переїхав до Франції з дружиною і трьома дітьми. Вікернеса вважають прихильником неонацизму, що сам музикант неодноразово заперечував.

Наразі, Вікернес продовжує створювати музику у стилі блек-метал та пише книги.

У своїх творах він промотує те, що він називає «одалізмом», ідеологію, в основі якої покладена ідея повернення білих європейців до «рідних європейських цінностей». У ній, зокрема, присутні елементи расизму та антисемітизму.

Джерела[ред.]