Бійка між ізраїльською поліцією та жителями Умані
9 вересня 2013
- 9 вересня 2013: Бійка між ізраїльською поліцією та жителями Умані
- 23 травня 2024: Лауреатів «Вікімеча» — 2024 оголошено в День Героїв
- 22 листопада 2023: Оголошено лауреатів відзнаки «Вікімеч» 2023 року
- 6 вересня 2023: Про увічнення в столиці пам’яті видатних буковинців
- 21 лютого 2023: В Швейцарії та Ліхтенштейні проходить Фаснахт
- 13 січня 2023: В Шаані пройшов "Вечір вдячності українців"
- 1 грудня 2022: Пішов у вічність видатний музикант Анатолій Молотай
- 12 жовтня 2022: У Києві вдруге вручили «Вікімечі»
- 28 липня 2022: В Україні вперше відзначили День Української Державності
У ніч на 8 вересня в Умані троє поліцейських з Ізраїлю, які повинні були б забезпечувати безпеку хасидів на час паломництва, побилися з місцевими мешканцями. «Київ Єврейський» повідомляє, що на правоохоронців напали нетверезі жителі міста, й іноземці були змушені оборонятися. Один із поліцейських зазнав легких поранень.
Поліцейських, які брали участь у бійці, відрядили додому. В Ізраїлі призначено внутрішнє розслідування. Прес-секретар міністра внутрішньої безпеки Іцхака Ароновича з роботи з російськомовною пресою Світлана Фрідман зазначила:
« | Ми не даємо коментарів. Проводитиметься внутрішнє розслідування, тільки після цього можна буде щось говорити. | » |
У Черкаській обласній міліції також поки що утримуються від коментарів щодо інциденту. Як стало відомо кореспонденту УНІАН з джерел, близьких до офіційних, бійка з уманчанами зав'язалася після того, як полісмени почали приділяти увагу під час відпочинку в барі місцевій дівчині.
Водночас, МВС спростувало інформацію про бійку з полісменами з Ізраїлю в Умані:
« | За час перебування паломників–хасидів у місті Умань Черкаської області, звернень та повідомлень про кримінальні правопорушення по відношенню як до паломників, так і до представників поліції до Уманського міськвідділу міліції не надходило. | » |
Усі євреї, які представляють течію хасидизму, вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у своєму житті на могилі цадика Нахмана. Вони також вважають, що якщо вони зустрінуть Новий рік Рош Гашана біля його могили, то наступний рік буде дуже щасливим для них. Вони приїжджають до Умані цілими общинами, разом із жінками та дітьми. Деякі хасиди, звичайно, приїжджають декілька разів за життя, деякі щороку. Це все залежить, насамперед, від фінансових можливостей приїжджих. Ті євреї, які не мають коштів на поїздку до України, звертаються за допомогою до спеціальних структур Ізраїлю, які займаються благодійництвом. Вони оплачують проїзд общині, надають їм харчовий пайок та кошти на оренду житла в Умані.
Проблемами, які виникають у місцевих мешканців через прощу хасидів, є, насамперед, засміченість міста. Адже, в Ізраїлі мешканцям суворо заборонено смітити, за це вони сплачують великі штрафи. Приїжджаючи до України, де закони щодо цього дуже ліберальні, євреї дозволяючи собі смітити де завгодно. Під час святкування Нового року міські служби не встигають прибирати вулиці міста, вивозячи при цьому сміття із смітників двічі на день. Окрім цього хасидська організація, яка займається організацією паломництва до Умані, наймає місцевих мешканців для того, щоб вони прибирали вулиці міста.
В зв'язку із щорічним зростанням паломників зростає кількість сутичок між хасидами та місцевими жителями. За хуліганську поведінку інколи хасидів депортують. Також деякі з приїжджих виказують негативне ставлення до жінок, зареєстровані випадки побиття та сексуального домагання, вчинення опору правоохоронним органам.