Перейти до вмісту

Вікі любить Землю: перша тисяча українських фотографій

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

5 травня 2014

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» в Україні зібрав першу тисячу фотографій у п'ятий день конкурсу. Україна перейшла ще одною сходинкою вище в міжнародному змаганні, залишивши позаду Македонію. Зараз Україна посідає третє місце за кількістю завантажених фотографій серед країн-учасниць конкурсу «Вікі любить Землю».

Міжнародна статистика відтепер доступна в живому режимі.

На кінець доби 5 травня перше місце за кількістю завантажених фотографій займають Андорра та Каталонія (три області Іспанії) із 1 584 світлинами. На дві фотографії від них відстає Австрія. Україна зараз має 1 188 фотографій.

Такою стала тисячна фотографія української частини конкурсу:На цій фотографії — Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка (Київ). Автор — користувач Posterrr.

Фотоконкурс пам'яток природи «Вікі любить Землю» почався першого травня. Конкурс втілюється заради поширення вільних знань про природний спадок Землі задля формування дбайливого ставлення до природи та захисту навколишнього середовища. Його міжнародним координатором є організація «Вікімедіа Україна».

Нагадуємо, що на сторінці Campaign за завантаженням фотографій до української частини конкурсу «Вікі любить Землю» можна стежити наживо. А усі фотографії міжнародного конкурсу збираються разом до окремої категорії Вікісховища (зелена кнопка вмикає слайд-шоу).Коротка довідка про проект:

Конкурс триватиме до 31 травня 2014 р. В ньому візьме участь 21 країна. Після завершення конкурсу відбудеться фотовиставка найкращих робіт.

Організатором та ініціатором міжнародного проекту є ГО «Вікімедіа Україна». Саме в Україні було вперше проведено фотоконкурс у 2013 році. Наразі українське представництво Фонду Вікімедіа координує зусилля інших країн з проведення цього конкурсу. Під час всеукраїнського конкурсу «Вікі любить Землю» до Вікісховища (Wikimedia Commons) було завантажено майже 12 000 фотографій. У конкурсі взяли участь 365 людей. У фотоконкурсі беруть участь фотографії об'єкти природо-заповідного фонду країн-учасниць. Головною метою проекту організатори проекту вбачають збір якнайбільшої кількості світлин із зображеннями найкрасивіших куточків України, ліцензування та можливість їх використання в усіх проектах, які проводить Вікіпедія. «Вікімедіа Україна» дбає про збереження природного різноманіття, прагне розвивати в людях любов та повагу до природи рідного краю.

У 2014 році фотоконкурс «Вікі любить Землю» проводиться у два етапи: на національному та міжнародному рівнях. В Україні є 2 номінації: найкращі фото за вибором журі та за найбільшу кількість пам'яток, сфотографованих та завантажених одним автором. Журі, що складатиметься з відомих імен у сфері журналістики, фотографії, мистецтва, природозахисної та екологічної сфери, обере 10 найкращих фотографій конкурсу та окремо найкраще фото по кожному з регіонів України. Не пізніше 29 червня 2014 року стануть відомі переможці української частини конкурсу.

Переможці міжнародного етапу будуть визначатися міжнародним журі, на розгляд якого свої найкращі десять фотографій представить кожна із країн-учасниць.