Перейти до вмісту

Вікі любить Землю: 12 найкращих фото

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

27 травня 2013

Завершився національний фотоконкурс «Вікі любить Землю», який проводила громадська організація «Вікімедіа Україна». На фотоконкурс, який тривав з 15 квітня по 15 травня, було подано майже 12 тисяч фотографій. Усі ці світлини завантажено учасниками у Вікісховище на умовах вільної ліцензії Creative Commons Attribution Share-Alike Unported 3.0[1], яка дозволяє вільне розповсюдження та використання світлин навіть в комерційних цілях за умови вказування автора та поширення тієї ж ліцензії на похідні твори. На засіданні журі конкурсу, яке відбулося 25 травня, було визначено 12 найкращих світлин, які ілюструють природні пам'ятки України. Автори найкращих фото отримають призи від організаторів і партнерів фотоконкурсу «Вікі любить Землю».

Всього таких авторів є шість (абетково):

Журі оцінювало роботи, надіслані на конкурс, у кілька етапів. У першому всі фотографії, які відповідали вимогам конкурсу (а таких абсолютна більшість), були у випадковому порядку розподілені між членами журі. Крім того, рівномірно поділені між членами журі були файли кожного автора, а кожен файл дивилося два випадково відібрані члени журі. Деякі файли вибрали одночасно двоє членів журі, тож вони одразу потрапляли до третього етапу. Із тих фотографій, які вибрав лише один член журі, на засіданні, що відбулося в приміщенні ІА «Regionews», додатково обирали найкращі для третього етапу. Так було відібрано 73 фотографії, з яких і обрали в четвертому етапі 12 найкращих.

Як зазначив голова оргкомітету конкурсу Євген Букет:

« Громадська організація «Вікімедіа Україна» отримала грант від Фонду Вікімедіа, одним із пунктів якого передбачено друк календарів на 2014 рік та листівок із фотографіями-переможцями. Тож усі ці світлини будуть представлені на сторінках календаря і в наборі листівок, які, сподіваємося, ми зможемо вручити уже на церемонії нагородження.

Церемонія відбудеться 9 червня в Києві. Час початку і місце повідомимо найближчим часом. Але робота журі все ще триває. Наразі рейтинговим оцінюванням визначаються три найкращі світлини конкурсу, які отримають головні призи. Чиє фото отримає нагороду – дізнаємося на церемонії нагородження.

»

Наводимо 12 кращих світлин конкурсу, розташованих у довільному порядку:

Також вирішено було не змінювати порядок розташування переможців у номінації «За кількість пам'яток, фотографії яких надіслали на Конкурс»[2].

Учасник Кількість об'єктів
Haidamac 262
Denis Vitchenko 121
Kiyanka 110
RBohdan 86
Revontulet 64

Примітки[ред.]

Див. також[ред.]


Джерела[ред.]

Євген Букет. ««Вікі любить Землю» вітає переможців». wle.org.ua, 27 травня 2013