Вінничанка з дитиною лікує пневмонію вдома
- 11 серпня 2020: На флагмані українського флоту «Гетьман Сагайдачний» виявили коронавірус
- 29 квітня 2020: У Вінницькій області 100 людей одужало від коронавірусу
- 21 квітня 2020: Клайв Спеш: авторитарні режими використовують коронавірус для пригнічення населення
- 17 квітня 2020: В африканських країнах від дій поліцейських гинуть більше ніж від коронавірусу
- 8 квітня 2020: Карантинні обмеження незаконні - Харківська правозахисна група
- 19 січня 2021: Всеукраїнське свято сатири і гумору імені Степана Руданського цьогоріч проходить у кілька етапів
- 1 січня 2021: В Україну повернулися дві жінки та семеро дітей, які перебували в таборах для біженців на території Сирії
- 8 грудня 2020: На Вінниччині відзначили Всесвітній день української хустки
- 30 листопада 2020: В Україні посилять правила видачі споживчих кредитів
- 30 листопада 2020: В Україні зміняться правила видачі мікрокредитів
- 19 січня 2021: Всеукраїнське свято сатири і гумору імені Степана Руданського цьогоріч проходить у кілька етапів
- 8 грудня 2020: На Вінниччині відзначили Всесвітній день української хустки
- 20 вересня 2020: На Вінниччині вшосте стартував веломарафон «Закрутка по-Вінницьки»
- 19 червня 2020: На Вінниччині представлено новопризначеного голову облдержадміністрації - Сергія Борзова
- 10 червня 2020: Велопрогулянка журналістів з головою Вінницької ОДА: про ситуацію в області, реформу децентралізації та заходи пом’якшення карантину
7 квітня 2020
- Вінничанка Марія Летміцька живе з двома неповнолітніми дітьми та 83-річним дідусем. Нещодавно у дочки, а згодом і в жінки, діагностували запалення легень.
- Лікарі залишили їх лікуватись вдома, під наглядом сімейного лікаря. Але лікар відмовляється приходити, бо не має захисних костюмів.
- Єдиний спосіб у який їм можна отримати медичний огляд — викликати швидку.
Все почалось з того, що запалення легень діагностували в 11-річної дочка Марії Летміцької.
— Дочка потрапила у лікарню з сильним бронхоспазмом, але нас відправили лікуватись додому, — розповідає 36-річна Марія Летміцька.
— Вдома їй стало гірше і ми викликали швидку. Так дочці діагностували одностороннє «очагове» запалення легень і поклали у Центр матері та дитини. Марія з дочкою лікувались у Центрі до 26 березня. У цей час жінка також захворіла на пневмонію.
— Коли лежали у Центрі, самі знаєте — там роблять провітрювання, речі здають при надходженні до лікарні у гардероб, видають лише при виписці, — розповідає жінка.
— Я роздягнута вибігала в аптеку, магазин за покупками й простудилась. Лікар мене там оглядав, сказав, що нам з дочкою потрібно бути під наглядом сімейного лікаря. Щоб він нас «слухав». Вдома Марії стало гірше. У неї піднялась температура, викликали швидку.
— Приїхав лікар у захисному костюмі, оглянув мене, — розповідає жінка.
— Потім я ще кілька разів викликала швидку, лікарі вже приходили просто в білих халатах та масках. Щоразу питали чому мене не оглядає сімейний лікар. Я їх пояснюю, що він до нас не приходить. Лікарка пояснила, що може консультувати лише по телефону.
Останнього разу швидка завезла жінку в інфекційне відділення. За словами Марії там її зробили тест на коронавірус.
— Тест мені зробили у четвер, я одразу запитала коли повідомлять про результати, — розповідає вона.
— Мені сказали, що результати повідомляють лише у разі позитивного тесту. І якщо у мене виявиться коронавірус, то вони мене знайдуть. У лікарні я наполягла на тому, щоб у мене взяли й інші аналізи так мені діагностували одностороннє запалення легень. Завідувач запитав, чи є вдома кому «колоти», я сказала, що так. Мені написали, як лікуватись і сказали, що я маю бути під наглядом сімейного лікаря. За словами Марії, за увесь час, що вони з дочкою були вдома сімейний лікар до них не приходив.
Жінка з двома неповнолітніми дітьми та 83-річним дідусем живуть на Вишеньці, за кілька зупинок від лікарні в якій вони обслуговуються.
— Сімейний лікар каже, що може проконсультувати мене лише у телефонній розмові. Каже, що не може прийти, бо у них немає захисних костюмів, — розповідає жінка.
— Але ж якби у нас був коронавірус, то і дідусь захворів би. Він інвалід другої групи, живе з кардіостимулятором. У дитини до цього часу залишився кашель, її ніхто не слухає, можна викликати лише швидку. Коли приїжджає швидка — каже, що нас має слухати сімейний лікар.
За словами жінки, вона не може купити антибіотик, який її виписав лікар, бо він дорогий. Тому вона сама приписала собі інший.
— Почала його пити в четвер і мені стало трохи краще, — розповідає Марія.
— Я поралась по дому, готувала їсти, ходила в магазин та аптеку. Але на вихідних температура знов піднялась до 37,9. Мене мучить кашель. Дочка теж ще трохи кашляє. Напевно не лише мені, але й іншим людям потрібна медична допомога та консультація. Що нам робити, вмирати тепер?! А потім скажуть, що ми померли від коронавірусу?!
Після телефонної розмови з журналістом жінка знову викликала швидку, щоб їх з дочкою «послухали» та оглянули.
Посилання на джерело: ось.