Перейти до вмісту

В Одесі розслідують напад на журналістів і адвокатів співробітниками муніципальної варти

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

13 липня 2018

Cпівробітники КП «Муніципальна варта» наносять удари і застосовують спецзасоби проти журналіста

В Одесі відбувся напад співробітників КП «Муніципальна варта» на журналістів, які проводили зйомку діяльності одеських комунальників. В результаті інциденту постраждали троє журналістів до яких співробітниками комунального підприємства був застосований сльозогінний газ, а також нанесені побої гумовими палицями.

Події розгорнулися біля однієї з міських парковок в центрі Одеси, куди під'їхало кілька автомобілів «Муніципальної варти». Їх метою було демонтувати паркувальні стовпчики адвокатської компанії «Редут». Однак вони зустріли опір від співробітників орендаря парковочних місць. В результаті почався конфлікт. Журналісти фіксували те, що відбувається на камери, однак з невідомої причини представники КП «Муніципальна варта» застосували в відношення журналістів спецзасоби у вигляді сльозогінного газу і гумових кийків. В результаті постраждало троє журналістів. Щонайменше двоє з них були доставлені до медичного закладу.

На даний момент було розпочато кримінальне провадження за такими статтями КК України, як частина 2 статті 296 (хуліганство); стаття 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів); стаття 345-1 (загроза або насильство по відношенню до журналіста).

Двом співробітникам Муніципальної варти повідомлено про підозру. Одеська місцева прокуратура №3 здійснює процесуальне керівництво у кримінальній справі, відкритій після подій, що відбулися на вулиці Некрасова.

16 липня на апаратній нараді в міськраді депутат Вадим Терещук виступив з ініціативою про необхідність в проведенні службове розслідування про перевищення повноважень співробітниками Департаменту муніципальної безпеки. Віце-мер Анатолій Орловський запит Терещука не підтримав. Він доручив відповідальним особам інформувати депутатів про хід розслідування і його підсумки.

Фотогалерея[ред.]

Джерела[ред.]