Джаз-Коктебель 2005

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.
Шибусасіразу Оркестр

З дня, коли зі сцени Джаз-Коктебелю 2005 пролунали останні звуки пройшло вже 15 днів. А тому був час обміркувати та багато разів пропустити через себе все побачене, почуте та зрозуміти, що ж змінилося там, всередені, після візиту на Джаз-Коктебель 2005.

Під час фестивалю і без того популярний Коктебель, набирає ще більшої популярності. Нудистські пляжі розрастаються і стають набагато більші ніж звичайні, кількість яскравої, надзвичайної молоді перевищує кількість звичайних відпочиваючих і життя пгт Коктебель повністю змінюється.
На цьогорічному Джаз-Коктебелі все мало приставку "най", порівняно з минулим роком. Фестиваль був масштабнішим і за кількістю виконавців і за їх якістю. Тільки уявить, що за 7 днів фестивалю на його сцені побувало більш ніж 130 музикантів, серед яких багато зірок світового рівня. А тому не дивно, що серед всього цього різноманіття стилів, голосів, інструментів та облич не важко було й розгубитися. Спробуємо систематизувати враження й допомогти розібратися, що ж саме відбувалося на фестивалі "Джаз-Коктебель 2005".

Організатори спробували кожному дню присвятити окремий музичний стиль. Блюз, ейсід, класичний джаз. Як це в них вийшло можна було зрозуміти тільки побачивши програму виступів першого дня: "Шибусасіразу Оркестр", тріо Леоніда Пташки та Лью Солофф & Валентайн Квартет.
"Шибусасіразу Оркестр" (оригінальна назва "Shibusashirazu Orchestre") — колектив з Японії, в склад якого входять й аніматори, й танцюристи, й музиканти під головуванням керівника.

В планах організаторів випустити восени платівку з кращими композиціями Джаз-Коктебелю 2005, а в наступному році зробити цей фестиваль ще масштабнішим. Враховуючи, що одна з традицій фестивалю — один й той самий гурт не може приймати у двох фестивалях підряд, то 2006 року слід очікувати нових, не менш гучних імен. Але й в цього правила є свої винятки, Енвер Ізмайлов та Володимир Соляник щорічно відвідують фестиваль.