Житомир святкує ювілей Ріхтера
20 березня 2015
- 29 грудня 2021: Презентація книги Сергія Мартинюка: "Пишаюсь, що я Українець, або Лелеки рідним гніздам не зраджують"
- 1 вересня 2021: Презентація книги Сергія Мартинюка «Маю честь бути Українцем»
- 13 жовтня 2020: Після довгої перерви відкрився для відвідувачів Кременчуцький краєзнавчий музей
- 24 серпня 2018: У Києві розпочалась робота восьмої Вікіконференції
- 25 серпня 2017: У Херсоні розпочалася Вікіконференція
- 3 липня 2017: У Харкові поставили «Мазепу» українською
- 30 червня 2017: В галузі культури запроваджено контрактну форми роботи
- 30 червня 2017: Житомир святкує ювілей Ріхтера
- 23 лютого 2024: Київські композитори застерігають від спроб "повернути" Чайковського
- 4 лютого 2024: Структура Щастя припинила існування
- 19 травня 2023: Профільний комітет Верховної Ради не підтримує збереження імені Чайковського для НМАУ
- 19 травня 2023: Шведська співачка Loreen виграла Євробачення
- 14 лютого 2023: Ігор Козачок випустив альбом за 100 тисяч
- 3 березня 2022: У Метрополітен-опера замість Нетребко співатиме Монастирська
- 10 лютого 2022: Генеральному директору Національної хорової капели «Думка» Євгенові Савчуку 75 років
- 12 листопада 2021: Віктору Герасимову 13 листопада 2021 року – 80 років
18-20 березня у Житомирі проходив міжнародний фестиваль мистецтв імені Святослава Ріхтера. Святославу Ріхтеру, видатному піаністу, що народився в Житомирі, цього року виповнилося 100 років.
Фестиваль імені Ріхтера проводиться у Житомирі починаючи з 2000 року і поєднує концерти відомих виконавців та колективів з конкурсом юних піаністів. Конкурсні прослуховування відбуваються зранку, в залі музичного училиша, натомість концерти — в залі філармонії, ввечері.
У перший день фестивалю в житомирській філармонії виступали піаністи Йожеф Єрмінь, Наталія Кравченко, а також хор і оркестр Національної радіокомпанії України. Єрмінь виконав Фантастичні п'єси Р. Шумана, Сонату № 1 А. Хінастери та Фантазії op.166 Й. Брамса. Симфонічний оркестр виконав увертюру «Ромео і Джульєтта» П.Чайковського, а також твір І. Небесного «Меседж з України», написаний 5 років тому, але актуальний для нинішнього часу. Хорова капела виконала ряд творів українських авторів, а завершився концерт виконанням фантазії для фортепіано, хору та оркестру Людвіга ван Бетховена. Цей твір, до речі, входив до репертуару С. Ріхтера, отже прозвучав логічним підсумком концерту.
На другий день фестивалю виступав піаніст Олекій Ботвинов, який підготував програму з творів С. Рахманінова, а також камерний ансамбль «Київські солісти» з різноманітною програмою, починаючи від Й. С. Баха до сучасних українських авторів — Є. Станковича і Ж. Колодуб.
Третій день відзначився виступом національного симфонічного оркестру України, що виконав увертюру «Рієнці» Р. Вагнера, Симфонія № 1 й Г. Малера, а також концерт № 20 В. А. Моцарта для фортепіано з оркестром. Сольну партію виконав Моріс Чернорудський.
Житомиряни з пошаною ставляться до С. Ріхтера, як свого земляка. Так, ім'я С. Ріхтера носить Житомирська обласна філармонія, а також музична школа № 2, яка займає приміщення, в якому С.Ріхтер виступав ще в 15-річному віці (тоді в цій будівлі розташовувалось музичне училище). Напередодні в музичній школі № 2 завдяки зусиллям її директора — Людмили Кочевенко, відкрито кімнату-музей С.Ріхтера, де представлені особисті речі С.Ріхтера, його сімейні фотографії, афіші, фоторепродукції картин та фотографії, зроблені самим С. Ріхтером. Заступник міського голови О. Борковський озвучив також пропозицію назвати одну з житомирських вулиць іменем С. Ріхтера.
Попри те, що С. Ріхтер прожив в Україні близько 20 років, з яких 5 — у Житомирі, а 15 — в Одесі, твори українських авторів так і не знайшли собі місця в багатоманітному репертуарі видатного піаніста. Не знайшлося місця для української музики і в щоденниках С.Ріхтера, що були опубліковані в 2002 році М.Бруно.
Посилання
[ред.]- А. Бондаренко. Святослав Ріхтер: Меседж з України // Національний портал Music-Review Ukraine
- У Житомирі відкрили кімнату пам'яті Ріхтера, де зберігаються особисті речі піаніста // Житомир.info
- Півтон Безвухий Ріхтер і Україна // «Музична скриня»