Загинув Михайло Чечетов
28 лютого 2015
- 14 липня 2024: Помер Блідар Валерій Микитович
- 1 грудня 2022: Пішов у вічність видатний музикант Анатолій Молотай
- 9 лютого 2022: Земля Буковини прийняла навічно в свої обійми Василя Фольварочного
- 4 грудня 2021: Зупинилося серце видатного українця Мар’яна Гаденка
- 13 квітня 2021: Помер генерал Микола Григорович Любар
- 1 лютого 2018: Каденюк Леонід Костянтинович пішов у вічність
- 30 жовтня 2017: Під Києвом убито Аміну Окуєву
- 6 вересня 2017: На Рівненщині загинув Олексій Курінний
- 17 жовтня 2016: У СБУ підтвердили інформацію про вбивство бойовика «Мотороли»
- 29 квітня 2016: Дмитро Михайлович Гнатюк, видатний співак, режисер і педагог, пішов у вічність
- 16 квітня 2015: Біля власного будинку застрелений Олесь Бузина
- 28 лютого 2015: Загинув Михайло Чечетов
- 28 лютого 2015: Вбито Бориса Нємцова
- 2 лютого 2015: Загинув Кузьма Скрябін
- 8 грудня 2014: Остання путь Євгена Сверстюка
- 5 липня 2014: Помер митрополит Володимир
- 16 вересня 2013: Помер футболіст Максим Іванович Білий
- 25 червня 2013: Загинув автогонщик Вадим Нестерчук
Екс-заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді Михайло Чечетов знайдений мертвим у ніч з 27 на 28 лютого. За офіційною інформацією Чечетов наклав на себе руки, вистрибнувши з вікна своєї квартири на 17-му поверсі по вулиці Мішуги, 2 у Києві. Інформацію про самогубство колишнього народного депутата підтвердив народний депутат та радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко:
« | Дружина Михайла Чечетова залишалася на першому поверсі квартири, прокинулася о 1: 30 ночі і не виявила поруч чоловіка, обійшла всю квартиру і побачила на другому поверсі квартири, відкрите вікно і капці чоловіка. | » |
За словами рідних Михайла Чечетова, імовірною причиною самогубства могла бути депресія, у якій політик перебував після початку кримінального переслідування проти його особи за підозрою його у зловживанні службовим становищем під голосування за «диктаторські закони» 16 січня 2014 року. 21 лютого Печерський районний суд Києва навіть обрав для екс-регіонала запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, проте за нього було внесено заставу у розмірі 5 млн гривень. По собі Чечетов залишив передсмертну записку.
За фактом смерті політика порушено кримінальну справу за статтею 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). За словами Антона Геращенка у таких випадках це стандартна процедура, що має на меті перевірити інші версії. Водночас за повідомленням радника міністра слідство має перевірити, чи Чечетов не був доведений до самогубства погрозами тих, проти кого він міг би дати свідчення.
Як відомо за правління президента Леоніда Кучми Михайло Чечетов обіймав посаду голови Фонду державного майна України, з його діяльністю на цій посаді пов'язують численні факти незаконної приватизації. 2005 року Чечетов на допитах у Генеральній прокуратурі повідомляв під час перебуванні його на чолі Фонду на нього здійснювався тиск. отже він був змушений виконувати незаконні вказівки вищого керівництва держави, шкодячи інтересам країни. У протоколах допитів фігурували імена Президента Леоніда Кучми, його зятя і олігарха Віктора Пінчука, голови Адміністрації Президента Віктора Медведчука, тодішнього прем'єр-міністра Віктора Януковича, олігархів Ріната Ахметова та Сергія Тарути, голови Луганської ОДА Олександра Єфремова. А у Верховній Раді за часів президентства Віктора Януковича Чечетом зажив собі слави парламентського «диригента», від рухів рук якого залежали результати голосування коаліції, головну роль у якій грала Партія регіонів.
Джерела
[ред.]- {{{автор}}}. «У КИЄВІ ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ ЧЕЧЕТОВА». Українська правда, 28 лютого 2015
- {{{автор}}}. «Кому заважав? Чечетов свідчив проти Кучми, Медведчука, Януковича і Єфремова». Expres.ua, 28 лютого 2015