Перейти до вмісту

Засуджену учасницю Pussy Riot госпіталізували

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

29 вересня 2013

Надія Толоконнікова в Таганському районному суді м. Москви

Учасницю гурту Pussy Riot Надію Толоконнікову 29 вересня перевели з колонії до лікарні унаслідок погіршення самопочуття через голодування. Про це повідомила федеральна служба виконання покарань у республіці Мордовія РФ.

«Толоконнікова згідно з рекомендацією лікарів переведена до лікарні. Вона погодилася з пропозицією про переведення в спеціалізований медичний заклад з метою подальшого спостереження за станом її здоров'я» , — повідомили в управлінні російського відомства.

Толоконнікова 23 вересня оголосила голодування на знак протесту проти погроз з боку керівництва колонії і порушень прав ув'язнених.

Засуджена заявила, що робочий день на швейному виробництві колонії становить 16-17 годин. За порушення передбачена система неформальних покарань — заборона заходити в барак в холодну пору року, заборона на відвідування туалету, заборона пити воду.

Як відомо, 17 серпня 2012 року суд у Москві засудив трьох учасниць гурту Pussy Riot — Марію Альохіну, Катерину Самуцевич і Надію Толоконнікову, — до двох років позбавлення волі в колонії загального режиму, визнавши їх винними в «хуліганстві на ґрунті релігійної ненависті».

Причиною стала акція 21 лютого 2012 року в храмі Христа-Спасителя в російській столиці, яку гурт назвав «панк-молебнем», спробувавши проспівати пісню протесту зі словами, зокрема, «Богородице-Діво, Путіна прожени!». Учасниці гурту називали вирок їм «особистою помстою Путіна».

Російський прем'єр-міністр Дмитро Медвєдєв сказав, що учасниці гурту Pussy Riot вже достатньо покарані і їм вистачило б умовного покарання, президент Росії Володимир Путін вважає справедливим цей вирок.

10 жовтня суд під час розгляду касаційної скарги на вирок змінив покарання одній з учасниць гурту Катерині Самуцевич на умовне.4

Джерела[ред.]