Знову українець став олімпійським чемпіоном під прапором іншої країни

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

17 лютого 2014

Ще один уродженець Рівненщини став олімпійським чемпіоном під прапором Білорусі. Фристайліст Антон Кушнір виборов золоту медаль у лижній акробатиці. Антон залишив далеко позаду своїх суперників, набравши 134,5 очок. Друге місце посів австралієць Девід Морріс з результатом 110,41, третє — Цзя Цзун'ян з Китаю, який набрав 95,06 очок. Українець Олександр Абраменко посів шосте місце, а Микола Пуздерко — 20-е.

Антон Кушнір народився 13 жовтня 1984 року в місті Червоноармійську Ровенської області (тепер Радивилів Рівненської області), у 2002 році переїхав до Білорусі, з того часу представляє саме цю країну.

Раніше, у п'ятницю, олімпійською чемпіонкою з фристайлу стала ще одна рівненчанка, що представляє Білорусь, — Алла Цупер.

Ще двоє українців раніше здобули медалі під прапором Росії — уродженка Дніпропетровська Тетяна Волосожар стала дворазовою олімпійською чемпіонкою з фігурного катання, а Володимир Григор'єв з Шостки здобув «срібло» у шорт-треку. Володимир представляв Україну на Олімпіадах у Солт-Лейк-Сіті і в Турині, на останній навіть ніс прапор на церемонії закриття. Примітно, що чемпіоном у тому ж змаганні став інший натуралізований росіянин — колишній кореєць Віктор Ан. Також бронзову медаль у фігурному катанні виборола колишня українка, уродженка Обухова, Альона Савченко, що представляє Німеччину.

Джерела[ред.]