Сочі, день перший: перші рекорди

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

8 лютого 2014

8 лютого у російському Сочі було розіграно перші 5 комплектів олімпійських нагород. Перші медалі розігрувалися у біатлоні, лижних перегонах, сноубордингу, фристайлі та ковзанярському спорті.

Перший комплект було розіграно у новому виді олімпійської програми — слоуп-стайлі (сноуборд).

У біатлонній спринтерській гонці серед чоловіків на 10 км перемогу здобув надтитулований 40-річний норвежець Уле-Ейнер Бйорндален, який попри 1 промах зміг випередити своїх опонентів. Перемога у спринті стала 7 «золотом» норвежця у головних іграх чотириріччя та 12 олімпійською медаллю загалом. Завдяки черговій перемозі Бйорндален зміг повторити досягнення свого співвітчизника Бйорна Делі, який також є володарем 12 олімпійських медалей. Слід за Бйорндаленом фінішну лінію перетнули австрієці Домінік Ландертінгер та чех Ярослав Соукуп.

Жіночий скіатлон також став успішним для норвезьких спортсменів. У лижній гонці на 15 км (7,5 км — класичним зодом та 7,5 — ковзанярським) перемогу здобула норвежка Маріт Бйорген. Успіх у гонці дозволив Бйорген стати чотириразовою Олімпійською чемпіонкою та найтитулованішою норвезькою спортсменкою в історії Олімпійських ігор. Прикметно, що Бйорген здобула своє «золото» у віці 33 років та 324 днів, таким чином ставши найстаршою лижницею-переможницею Олімпійських ігор в індивідуальних лижних перегонах в історії.


Джерела[ред.]