Перейти до вмісту

НТКУ заборонило називати Олімпіаду Олімпіадою

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

8 лютого 2014

Національна телекомпанія України звернулася до українських ЗМІ з вимогою уникати несанкціонованих трансляцій Олімпійських змагань у Сочі, оскільки саме НТКУ є ексклюзивним мовником Олімпіади на території України.

Відповідне звернення було оприлюднено на сайті телекомпанії, у якому зокрема йшлося про заборону на використання олімпійської символіки, а також слів «Олімпіада», «Олімпійський», «Олімпійські ігри» та девізу «Швидше, вище, сильніше». У зверненні зазначено, що такі вимоги компанія виставляє відповідно до статті 15 закону України «Про авторське і суміжні права» та статті 424 Цивільного кодексу України.

Національна телекомпанія України здійснюватиме моніторинг рів телевізійних каналів щодо дотримання виключних прав НТКУ на телевізійну трансляцію або показ Олімпійських ігор. Вимоги, висунуті НТКУ зумовлені сумою, яку телекомпанія заплатила німецькій компанії Sportfive, за право трансляції ігор у Сочі та Ріо-де-Жанейро. За словами заступника генерального директора НТКУ Олександра Пантелеймонова вартість контракту становить 3 млн євро:

« Весь олімпійський пакет обійшовся нам у 3 мільйони євро. Згідно з контрактом, нам необхідно розплатиться з Sportfive декількома траншами. Ми вже оплатили першу частину — 21 мільйон гривень. Цього року нам необхідно перерахувати ще один мільйон євро. »


Джерела

[ред.]