Керівник НТКУ подав у відставку

Матеріал з Вікіновин — вільних новин.

5 вересня 2005

Керівник Національної телекомпанії України Тарас Стецьків подав Президенту України заяву про відставку. Про це повідомив спікер Верховної Ради Володимир Литвин після погоджувальної ради.
«Я можу сказати лише одне, що на сьогоднішній день у парламенті зареєстровано заяву Стецьків про відкликання своєї заяви про складання народних депутатів», - сказав Литвин, додавши, що до його заяви додано ксеркопію заяви про звільнення з посади керівника НТКУ, зареєстровану у Секретаріаті президента.

Раніше Тарас Стецьків у інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня» заявив, що піде зі своєї посади, якщо Президент не вияве свою волю, щодо створення громадського телебачення на базі «Першого» телеканалу.

«Я вважав набагато важливішими стратегічні завдання — запуск повноцінних реформ на УТ-1 і створення на його базі повноцінного громадського телебачення. Якщо ми його робимо, я залишуся. Якщо ні — можливі варіанти. Але я все-таки сподіваюся: глава держави виявить необхідну політичну волю», - сказав Стецьків.

Віктор Ющенко прийме відставку Стецьківа через кілька днів, оскільки в найближчі дні планується підписання договору про купівлю 1% акцій телеканалу EuroNews. Про це повідомила прес-секретар президента Ірина Геращенко в коментарі «Інтерфакс-Україна».

Геращенко підкреслила наявність повного взаєморозуміння у Ющенка й Стецьківа щодо необхідності створення в Україні суспільного телебачення. Однак президент вважає за доцільне провести публічну й професійну дискусію щодо форм і механізмів його створення.

«У цьому немає ніяких сумнівів, але тут не може бути помилки. Це повинен бути проект дуже чітко прорахований, розрахований, презентація цього проекту повинна пройти серйозні публічні слухання, і ми повинні почути позицію професіоналів і суспільства, експертів», - підкреслила прес-секретар.

Водночас президент Національної телекомпанії Тарас Стецьків пояснив свою заяву про відставку бажанням визначитися, чи прийме влада його план розвитку каналу.

«Ми виклали свої побажання, свою точку зору щодо майбутнього Першого каналу. Якщо влада згодна – ми готові реалізувати всі плани й створити сильний конкурентноспроможний телеканал. Якщо ж влада має іншу точку та інші плани на УТ-1, тоді їх має реалізовувати новий менеджмент», - наводить прес-служба слова Стецьківа.


Коментарі[ред.]

Олег Панюта, ведучий новин «Першого каналу»: «Чи піду я з каналу услід за Тарасом Стецьківим? Відверто кажучи, я про це не думав, тому що не вірю у чутки про його відставку. Більш того, скажу наступне: ця інформація неправдива. Але якщо, не дай Боже, це станеться, то всі мої подальші кроки будуть залежати від тих персоналій, які очолюватимуть НТКУ у майбутньому».

Андрій Шевченко, віце-президент НТКУ: «Факту відставки немає. Тарас Стецьків виконує свої повноваження у повному обсязі. Сьогодні ми тривалий час разом працювали над новою сіткою мовлення».

Джерела[ред.]